КП "Черкасиводоканал": 12,3 млн. дол. кредиту від МБРР знизить ризик техногенних аварій у Черкасах

КП "Черкасиводоканал": 12,3 млн. дол. кредиту від МБРР знизить ризик техногенних аварій у Черкасах Як нагадують у КП «Черкасиводоканал», депутати Черкаської міської ради надали дозвіл підприємству на реалізацію проекту модернізації системи водопостачання та водовідведення в місті «Розвиток міської інфраструктури – 2». Це – спільний проект України з Міжнародним Банком реконструкції та розвитку, ініційований Урядом України для поліпшення якості і надійності надання послуг з водопостачання та водовідведення.

Це дозволить Водоканалу залучити інвестиції на реконструкцію мереж водовідведення, впровадження автоматизованої системи управління та будівництво очисних споруд промивних вод на Дніпровській водоочисній станції.

– Проектом передбачається реконструкція головного каналізаційного колектору по вул. Чигиринській (заміна та санація існуючого трубопроводу, загальною довжиною ділянки 1840 метрів). А також реконструкція дільниці головного колектору по вул. Гоголя (від вул. Різвяна до вул. Добровольського, довжина ділянки 700 метрів). Планується й будівництво очисних споруд для промивних вод на Дніпровській водоочисній станції, – зазначає директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

Ще одним із важливих напрямків майбутньої реконструкції є впровадження автоматичної системи управління технологічними процесами з використанням SСADA. Система управління допоможе дистанційно керувати ходом роботи водопровідних насосних станцій, оперативно виявляти пориви на водопровідних мережах, контролювати і якісно обліковувати споживання електроенергії об’єктами підприємства та виявляти втрати води у внутрішньобудинкових мережах водопостачання.

Проведення такої реконструкції дозволить знизити ризик виникнення техногенних аварій, пов'язаних з руйнуванням головних каналізаційних колекторів, зупинити техногенне забруднення підземних вод та навколишнього середовища стічними водами і зменшити витрати води на технологічні потреби станції водоочищення.

У спільному проекті України з Міжнародним Банком реконструкції та розвитку вже беруть участь десять українських міст.У разі приєднаннядо цього проекту «Водоканалу», він зможе отримати субкредит у розмірі 12,309 млн. доларів США на 18 років із 5-річним пільговим періодом повернення кредиту.

Питання щодо надання реального забезпечення виконання фінансових зоб’язань, місцевих гарантій буде розглянуто детально у разі визначення комунального підприємства бенефіціаром (субпозичальником) проекту.

У місячний термін «Водоканал» має представити на сесії міськради перелік заходів модернізації підприємства та проект субкредитної угоди.
02.07.2014 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter