Міськрада Черкас глобально збільшила розмір орендних ставок за землю

Міськрада Черкас глобально збільшила розмір орендних ставок за землю Як інформують у міській раді Черкас, на сьогоднішньому пленарному засіданні сесії міської ради депутати внесли зміни до рішення Черкаської міської ради від 13.05.2010 № 5-657 «Про плату за оренду землі» та затвердили нові ставки за оренду землі. Після активного обговорення і надання пропозицій «за» проект проголосували 50 депутатів.

Спочатку депутати проголосували за оголошену головою депутатської групи «Партії вільних демократів» Ольгою Швець узгоджену позицію з представниками фракцій «Солідарність» та «УДАР», відповідно до якої було запропоновано нові орендні ставки для землекористувачів з 01.01.2015 року:

– на землі промисловості – 3 %;

– на землі комерційного використання – 4 %;

– під АЗС (як опт, так і роздрібна торгівля нафтопродуктами) – 12 %;

– під тимчасовими спорудами (кіосками, торгівельними павільйонами тощо) – 12 %;

– всі інші – 3 %.

Депутати підтримали пропозицію Петра Чернявського та Олександра Рибченка щодо підняття орендної ставки за земельну ділянку для банківських установ, що надають фінансові послуги, та проголосували її підвищення до 12 відсотків. У тих банківських структурах, які орендують приміщення в інших власників, оплата за оренду землі братиметься за орендовану банківською установою площу приміщення.

Обговорюючи цей пункт, найбільше питань в депутатів викликало питання механізму обліковості даних установ, адже, наприклад, лише один з найбільших банків у Черкасах має близько чотирьохсот власних «точок» – філії, відділення, банкомати, тощо, які розташовані на землях міста. Тож департаменту архітектури, містобудування та інспектування було надано доручення в найкоротший термін проінформувати міську раду про шляхи втілення в життя цього механізму, його реальне застосування, орієнтовний дохід до міського бюджету та вартість додаткових витрат на адміністрування цього платежу.

Дослухалися депутати й до пропозиції свого колеги у міській раді Юрія Ботнара. Він запропонував підняти ставку на орендну плату за земельні ділянки до 12% для підприємців, які здійснюють продаж алкогольної, слабоалкогольної та тютюнової продукції, пропорційно до площі, яку займає торгівля на таких об’єктах.

Також департамент архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради до 30 листопада 2014 року має забезпечити перегляд умов договорів оренди землі про розгляд орендної плати згідно з визначеним порядком.

Нові орендні ставки запрацюють з 1 січня 2015 року, тож землекористувачі повинні своєчасно отримати підготовлені договори, щоб сплачувати за землю за новими цінами.

Офіційне рішення Черкаської міської ради «Про внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 13.05.2010 № 5-657 «Про плату за оренду землі» після підписання у відповідний термін буде оприлюднено на сайті Черкаської міської ради.
01.07.2014 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter