Білорусь і Казахстан не погодилися на підвищення мит для України

На засіданні Євразійської економічної комісії не було прийнято рішення про підвищення мит на українські товари. Про це повідомляє Європейська правда.

Як пише російська газета Ведомости з посиланням на російського чиновника, що працює в комісії, таке рішення пропонувалося Росією, але не було підтримано Білоруссю та Казахстаном. Цю інформацію підтвердив віце-прем'єр Білорусі Сергій Румас. За його словами, потенційну загрозу для економіки Митного союзу поки оцінити вкрай складно, тому приймати заходи в терміновому порядку передчасно.

Нагадаємо, в російському уряду неодноразово заявляли, що в разі негативних наслідків після підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС, Росія буде захищати внутрішній ринок. Росія може використовувати додаток 6 до договору про зону вільної торгівлі СНД, що дозволяє скасувати преференції, якщо імпорт зростає в обсягах, які завдають шкоди економіці. Нульове мито може бути замінена єдиним митним тарифом за правилами СОТ, отже ввізні мита для українських товарів можуть скласти близько 7,1%.

Існує вірогідність, що збільшені митні ставки можуть бути введені Росією в односторонньому порядку. Однак такий крок ставить під загрозу саму ідею Митного союзу, адже в подібному випадку члени союзу будуть використовувати окремі митні ставки.
30.06.2014 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter