Яценюк доручив готуватися до відключення російського газу з понеділка

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив профільним міністерствам, керівництву НАК “Нафтогаз України” та обласним державним адміністраціям переходити на план функціонування енергетичної галузі, який передбачає припинення постачання газу Російською Федерацією з понеділка, передає УНН.

Із цим Арсеній Яценюк звернувся до Міністрів енергетики та вугільної промисловості, економічного розвитку і торгівлі, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, голови правління НАК “Нафтогаз України” та голів обласних державних адміністрацій.

Керівництву НАК “Нафтогаз України” та Міністру юстиції України доручено завершити процедуру підготовки до захисту інтересів України у відносинах між НАК “Нафтогаз України” та ОАО “Газпром” у Стокгольмському арбітражному суді.

Прем’єр-міністр також звернувся до керівництва Національної комісії регулювання електроенергетики про встановлення економічно обґрунтованих тарифів за транспортування російського природного газу територією України.

Міністерству закордонних справ та Міністерству енергетики та вугільної промисловості доручено повідомити країни — члени ЄС та Сполучені Штати Америки про умисний зрив Російською Федерацією переговорів щодо постачання газу між НАК “Нафтогаз України” і ОАО “Газпром” та відхилення конструктивних пропозицій української сторони, які відповідають позиції Європейської Комісії.

“У зв’язку з умисною односторонньою відмовою Російської Федерації від врегулювання даного конфлікту здійснюється підрив енергетичної безпеки України та Європейського Союзу”, — заявив Арсеній Яценюк.

Як повідомлялося, міністр енергетики та вугільної промисловості Ю.Продан повідомив, що Україна має намір подати позов щодо ціни на російський газ до Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, з 1 квітня ціна на російський газ для України зросла з 268,5 долара до 485 доларів за тисячу кубометрів.

У "Нафтогазі" зазначили, що Україна, подавши позов у Стокгольмський арбітраж щодо російських цін на газ, буде протягом судового розгляду розраховуватись за ціною 326 доларів за тисячу кубометрів.

Глава "Газпрому" О.Міллер повідомив, що компанія подасть зустрічний позов до Стокгольмського арбітражу, якщо "Нафтогаз" подасть позов проти "Газпрому".

Також нагадаємо, 16 червня закінчується термін переводу України на механізм передоплати, якщо українська сторона не погасить до цього часу 1,9 млрд дол. заборгованості за поставлений на Україну газ. У випадку несплати цієї суми у "Газпромі" обіцяють припинити поставки газу.
13.06.2014 17:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter