Жителі Умані переплатили 80 млн. грн. за тепло через незаконне рішення МВК?

Жителі Умані переплатили 80 млн. грн. за тепло через незаконне рішення МВК?За останні 6 років уманчани переплатили за тепло близько 80 мільйонів гривень. Як інформує 04744.info, такі цифри повідомили на прес-конференції делегованих«Майданом» членів Уманського міськвиконкому.

Вони розповіли, що надлишкові нарахування за тепло по двохставковому тарифу «Уманьтеплокомуненерго» проводив на підставі незаконного рішення міськвиконкому, датованого лютим 2008-го року.

- Перше, що було незаконним в рішенні міськвиконкому від 2008-го року про впровадження двохставкового тарифу за опалення – це те, що міськвиконком взагалі не мав права приймати дане рішення. Це була і лишається компетенція виключно міськради, - пояснив В’ячеслав Зозуля, член міськвиконкому та постійний ведучий уманського Майдану. – Природньо, що як тільки ми дізнались про існування такого рішення «попередньої влади», відразу ж скасували його, аби не бути причетними до незаконного збору коштів з уманчан.
-
Як розповіли учасники прес-конференції, відповідно до рішення уманського міськвиконкому від 24 квітня 2014-го року, «Уманьтеплокомуненерго» не має права нараховувати після закінчення опалювального сезону так звану «абонентну плату за приєднання теплового навантаження».

- Остання квитанція від «Уманьтеплокомуненерго» жителям міста, які користуються централізованим теплопостачанням, мала б надійти за 1-12 квітня 2014-го року, коли ще тривав опалювальний сезон. Додаткові нарахування за двохставковим тарифом з 13-го квітня 2014-го року до початку опалювального сезону в жовтні 2014-го вже не повинні проводитись, - пояснив Віталій Агеєнко, заступник голови «Міжрайонної ради громадських організацій» з економічних питань. – Незаконність нарахувань, які останні 6 років сплачували уманчани в літні місяці, визнали в суді навіть самі керівники «Уманьтеплокомуненерго». З цього питання ми з ними конфліктували впродовж чотирьох років. 39 тисяч гривень – такою була щорічна переплата за тепло по незаконній абонентній платі від кожного 90-квартирного будинку нашого міста.
-
Проте, як зазначає пан Агеєнко, незважаючи на прийняте на засіданні міськвиконкому рішення про скасування двохставкового тарифу оплати за тепло, «Уманьтеплокомуненерго» і далі продовжує нараховувати «абонентну плату за приєднання теплового навантаження».
Якою далі буде процедура впливу на головного постачальника тепла в місті, і чи передадуть справу в правоохоронні органи чи прокуратуру – невідомо. Так само відкритим лишається питання, як і коли уманчанам повернуть їхні незаконно отримані 80 мільйонів.
28.05.2014 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter