Народна правда: Для широко заплющених очей черкащан - про "гарну репутацію" Одарича

Народна правда: Для широко заплющених очей черкащан - про "гарну репутацію" Одарича «…Куди європейці вкладатимуть свої кошти? Відповідь очевидна: в місто, де не вимагають хабарів, де місцева влада працює як одна команда – швидко та ефективно, де керівництво міста має гарну репутацію… В Черкасах така команда лише одна – це наша команда Вільних демократів» - так анонсує С.Одарич свою передвиборну програму.

А може воно і справді так? Хіба ж це вони протягом останніх шести років перетворювали Черкаси в «європейське місто» на засадах кумівства та «дерибану» всього, що можна поцупити?

Наші Черкаси приватизувати, виявляється, дуже просто. Для цього не потрібно вигадувати велосипед, а йти вже перевіреною стежкою, яку свого часу протоптав (чи прокатав) відомий всім М. Бродський. Це було під час приватизації Черкаського ВАТ «Темп», машинобудівного заводу ім. Петровського, одного з двох найбільш потужних заводів харчової промисловості колишнього Радянського Союзу. Така ж доля спіткала і Черкаський ДОК. Не будемо уточнювати, за які копійки відбулася ця приватизація. Тепер на «Машбуді» замість заводських цехів – набокінські (Ніна Набокіна, голова наглядової ради ВАТ «Темп») автопарковки та будується черговий у місті торгівельно- розважальний комплекс.

За головування Одарича черга дійшла до приватизації цілого міста. І розпочалося це з рішення Черкаської міської ради від 19.11.2009 року «Про не утворення районних у місті Черкаси рад».

Мотивування такого рішення по суті брехливе та протирічить як Закону України «Про місцеве самоврядування» так і Конституції України:
«Розглянувши звернення комітетів самоорганізації населення м. Черкаси, пропозиції депутатів,… представників політичних партій та громадських організацій,… з метою вдосконалення системи управління містом, поліпшення надання адмінпослуг…, ефективного використання трудових та фінансових ресурсів…»

Звісно, ніяких «звернень та пропозицій» не було. А був скерований наступ на права територіальних громад з баку «прихватизаторів» під задум Бродського та у виконанні Одарича: треба було забрати право власності на майно Соснівської районної ради.

Але до кінця довести той план не вдалося – достроково Сергія Олеговича потурили з мерського крісла.

Та він наполегливо хоче повернутися, адже приватизація Черкас ще не закінчилася, і зовсім скоро, приватизувавши двори та будинки, нас будуть передавати в оренду або в довічне користування поштучно чи скопом, душ по триста, рішенням міської ради хазяїнам нашого ж життя.

А ця абсурдна за своєю суттю справа тягнеться ще з листопада 2008 року, а до логічного кінця так і не дійшла, хоч і пройшла всі судові інстанції аж до Вищого Адмінсуду України.

Жителі обласного центру, мабуть, ще не забули, як їх, ніби обухом по голові, вдарило рішення Черкаського міськвиконкому від 25 листопада 2008 року «Про встановлення вартості житлово-комунальної послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій». Громада міста тоді пошуміла, пообурювалась та й нагнула голови, як і завжди, почавши сплачувати квартплату за новими тарифами.

Проте зовсім іншої думки були Черкаські соціалісти. Після їх звернення до прокуратури, тодішній прокурор Черкас В.Сук, 25 березня 2009 року вніс протест на згадане вище рішення міськвиконкому. Цьому передувала копітка робота групи експертів, яка дійшла висновку, що нові тарифи є необґрунтованими, або просто «дутими». До того ж при їхньому ухваленні було порушено цілу низку нормативних актів, у тому числі й Законів України.
Та що пану Одаричу якісь там прокурорські застороги. У якості глашатая тієї тарифної облуди він випустив на люди на той час директора департаменту економіки, лікаря за фахом, П.Карася, який гласно похвалявся, що той протест прокурора міська рада відхилить і, якщо буде потреба, доможеться його скасування через суд. Але вийшло дещо по іншому.

У червні 2009 року Черкаський окружний адміністративний суд, всебічно вивчивши аргументацію позивача та зустрічні доводи відповідача, прийняв таку постанову: «Адміністративний позов задовольнити повністю. Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради №1747 від 25.11.2008 року «Про встановлення вартості житлово-комунальної послуги з утримання будинків, споруд та при будинкових територій». Здавалось би, на цьому можна було б поставити крапку, виконати судову ухвалу і повернутися до старих тарифів.

Але амбіції пана Одарича, вочевидь, взяли гору над здоровим глуздом, і він вирішив продовжити тарифну війну вже на вищому рівні. Міськвиконком оскаржив згадану вище судову постанову у Київському апеляційному адміністративному суді, який розглянув цю справу аж 3 лютого 2011року. Прийнята ним ухвала гласить: «Апеляційну скаргу виконавчого комітету Черкаської міської ради на Постанову Черкаського окружного адміністративного суду залишити без задоволення».

Відхилив касаційну скаргу Черкаського міськвиконкому 24.01. 2013 року і Вищий Адміністративний суду України, який прийняв ухвалу:
«Касаційну скаргу виконавчого комітету Черкаської міської ради відхилити.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду 15.06.2009 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 03.02.2011 року по даній справі залишити без змін».

Здавалося, що все зрозуміло: зробіть перерахунки та поверніть людям зайво сплачені гроші.

Але ні! За словами тодішнього мера Черкас Одарича – суд не визначив механізму повернення цих грошей. От і по цей час черкасці « вибивають» цю переплату за комуналку через суди.

Ви, шановні читачі, можете легко підрахувати, на яку суму ошукав вас виконком на чолі з С.Одаричем. Ці кошти ви могли б витратити на харчі, ліки, чи придбання чогось вкрай необхідного.

Виникає два питання:

- як дивляться в очі черкаським виборцям члени команди вільних демократів разом із свої очільником та заявляють, що вони єдині, хто здатна перетворити Черкаси в комфортне європейське місто?

- як будуть дивитися в очі сусідам ті, хто знову віддасть голоси за цього ЧУЖОГО?

Дар’я Чепурна Народна правда
14.05.2014 12:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter