Тігіпко: молоді спеціалісти, що їдуть на роботу в село, отримуватимуть "підйомні"

Тігіпко: молоді спеціалісти, що їдуть на роботу в село, отримуватимуть "підйомні"Молоді спеціалісти, направлені на роботу у сільську місцевість, отримуватимуть «підйомні». Таку пропозицію озвучив Віце-премєр-міністр України-Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко на вчорашній прес-конференції у Черкасах, презентуючи «соціальні ініціативи» Януковича, які найближчим часом Урядом планується втілити у життя.
Зважаючи на високий рівень безробіття у сільській місцевості, зокрема серед молоді, у Законі «Про зайнятість населення» буде передбачена пільга для випускників навчальних закладів, які уклали контракти на роботу у сільській місцевості. Їм надаватиметься грошова допомога у розмірі п’яти мінімальних зарплат. Нині таку підтримку уже отримують за двома спеціальностями – лікарі та вчителі.
– За цією програмою ми вже влаштували у сільські місцевості 4 тисячі людей, – повідомив Сергій Тігіпко. – Нині Кабінет Міністрів визначається, за якими ще спеціальностями буде надаватися така пільга. Так звані «підйомні» отримуватимуть молоді спеціалісти, направлені у сільську місцевість на роботу, якщо це перше робоче місце.
Сьогодні сума «підйомних» становить 5 365 гривень. З підвищенням рівня мінімальної зарплати – зростатиме і сума виплат.
Прагнучи захистити неконкуретноздатні на ринку праці групи населення, до яких належать випускники навчальних закладів, які не мають стажу роботи, особи віком 50 і вище років, одинокі батьки, які мають дітей до 6 років або дітей-інвалідів, діти сироти, інваліди, планується запровадити деякі пільги для роботодавців. Зокрема, роботодавцю, який бере на роботу працівника такої категорії, компенсуватиметься сума єдиного соціального внеску, сплачена підприємством за рік. Якщо через рік ця людина все ж буде звільнена, то сума компенсації повертається. Це дозволить, в першу чергу молоді, утриматись на роботі хоча б два роки.
Крім цього, на державному рівні розглядається питання стимулювання підприємництва до створення нових робочих місць. Наприклад, підприємство з кількістю працюючих до 50 чоловік, яке братиме людину на роботу на два роки, звільнятиметься від сплати єдиного соціального внеску, що сплачується із мінімальної зарплати.
21.04.2012 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter