Жуковська: Україна повинна зробити національною ідеєю зменшення споживання газу з Росії

Жуковська: Україна повинна зробити національною ідеєю зменшення споживання газу з Росії Почесний президент ПАТ «Азот» Валентина Жуковська пропонує власний рецепт боротьби з газовим диктатом Росії. Про це вона пише на своій сторінці в «Фейсбук».

«Нинішня ціна на російський газ – політична, - вважає В. Жуковська. - Можна багато разів обговорювати цю тему серед експертів, давати прогнози щодо наслідків такої ціни - зростання безробіття, банкрутства підприємств. Без сумніву, урядовці намагатимуться вжити всіх заходів для зменшення ціни, залучити міжнародних посередників. Деякі політики та кандидати у президенти будуть обіцяти нормалізацію стосунків із Росією чи денонсацію фактично не діючих Харківських угод.

Але є і інший шлях. Наприклад можна проголосити національною ідеєю номер один в Україні - зменшення споживання російського газу. Розробити спеціальні програми фінансування проектів з енергозбереження для підприємств та ЖКГ, залучити іноземних експертів для технічної допомоги Україні втілення таких проектів. Зробити це потрібно швидко, цілеспрямовано, ефективно.

Відповідно до цього іншим боком цієї нової національної ідеї №1 постає ідея №2 - створення нової української економіки.

Адам Сміт написав ще в 19 сторіччі чітко окреслив ключові причини багатства та бідності націй. Головними чинниками він визначив наступні: мир , справедлива судова система, малі податки. Як бачите слова газ - як основи процвітання там немає. Економічна свобода є частиною громадянської свободи. Україна повинна йти дорогою до економічної свободи, не зважаючи на Росію та газ»
07.04.2014 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter