Через аномальне тепло на Черкащині вже розпочалася посівна

Через аномальне тепло на Черкащині вже розпочалася посівна В.о. голови ОДА Анатолій Івашкевич взяв участь у селекторній нараді щодо підготовки регіонів України до посівної кампанії. Як повідомляють у Черкаській ОДА, обговорення тривало упродовж півтори години під головуванням першого заступника міністра аграрної політики Івана Бісюка.
Так, Іван Бісюк наголосив, що цього року ситуація в АПК доволі напружена, тож усім слід докласти максимум зусиль для досягнення бажаного високого результату.

«Згідно з програмою соціально-економічного розвитку, цього року прогнозується виробити близько 62-63 млн. тонн зерна. А оскільки завдання на цей рік доволі складні, то посівну кампанію треба виконати у дуже стислі терміни з чітким дотриманням усіх технічних вимог», – зазначив Іван Юрійович.

У зв’язку з аномальною теплою погодою, що зафіксована вперше за останні 20 років, Черкащина також опинилася у низці регіонів, де посівна кампанія розпочалася значно раніше. За словами начальника департаменту АПК Оксани Криницької, це має не надто сприятливі наслідки для засіяних культур, проте фахівці робитимуть усе можливе задля мінімізації можливої шкоди.

Натомість в.о. голови ОДА Анатолій Івашкевич закликав учасників наради об’єднати зусилля для забезпечення продовольчої безпеки українців.
«Я почув, що у всіх регіонах є чимало проблем, на Черкащині нині теж не все просто. Сьогодні багато структурних підрозділів виконавчої влади є не укомплектованими, фахівці звільняються, багато людей перебувають у відпустках, або на лікарняному, – сказав Анатолій Григорович. –Але незважаючи на це, ми докладаємо усіх зусиль для того, щоб забезпечити потреби сільгоспвиробників. Для цього у нас були створені доволі непогані передумови: нині ми маємо 239 тис. га озимини, яка на 95% перезимувала у доброму стані».
15.03.2014 11:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter