Черкаська мерія звично потрясла черкащан "громадьем" планів на 2012 рік

Черкаська мерія звично потрясла черкащан "громадьем" планів на 2012 рікМіська влада Черкас визначила пріоритети, за якими працюватиме цього року. Окрім поточних питань, служби мерії перейматимуться ремонтом та реконструкцією доріг, запровадженням енергозберігаючих технологій в житлових будинках і бюджетних установах, транспортною реформою та благоустроєм кварталів.
За словами міського голови Сергія Одарича, цього року влада може вперше планувати серйозні інвестиції. Адже гарантовано в бюджеті розвитку планується 170 млн. грн. Близько 70 млн. грн. вже є на рахунках міськвиконкому. Після проведення всіх тендерних процедур, мерія зможе фінансувати частину робіт. Раніше міська влада мала можливість розраховувати лише на 20-30 млн. грн., які могла вкладати у розвиток інфраструктури міста, придбання нового обладнання, ремонт навчальних та медичних закладів.

В галузі ЖКГ
Цього року мерія продовжить втілювати у життя проекти, розпочаті торік. А саме продовжить ремонт та реконструкцію головних транспортних магістралей міста. Зокрема будуть продовжені роботи з асфальтування вулиць Ільїна, Благовісної, Хрещатик, Котовського, Енгельса.
— Із 60 млн. грн., отриманих від випуску і продажу муніципальних облігацій, ми вже використали частину коштів. Решту освоїмо цього року. З весни продовжимо роботи з укладання нижнього шару асфальту на головних магістралях міста. Потім на цих же вулицях покладемо щебнево-мастильний асфальтобетон. Це новітні технології. ЩМА дозволить уберегти дороги від руйнування. Завдяки ЩМА тиск від автотранспорту розподіляється рівномірно на усі ділянки асфальту. Це дозволяє уникати виникненню колійності, ям чи просідань на асфальті, — говорить Сергій Одарич.
Для виготовлення якісного ЩМА торік на базі черкаського асфальтного заводу встановили новітнє обладнання. Таке устаткування єдине в Україні. Жодне українське місто не має такого заводу. До цього часу подібне обладнання постачали лише в Росію, Казахстан, Узбекистан.
Більше того, мерія планує продовжити реконструкцію вул. Козацької та Одеської, обладнавши там стічну каналізацію, якої там ніколи не було. Раніше на цих вулицях після дощів утворювалися справжні озера. За словами заступника міського голови Олексія Леонова, по вул. Одеській роботи розпочнуть навесні. Там був трохи змінений проект. Причина – пролягання деяких мереж, перенесення яких коштувало б міському бюджету не один десяток мільйонів гривень.
Олексій Леонов повідомив, що мерія планує додати ще 40 млн. грн. на капітальний ремонт доріг. Нині визначаються, на яких вулицях проводити ремонтні роботи.
Близько 2,5 млн. грн. міська влада планує направити на освітлення вулиць. Особливо в тих мікрорайонах, де це просто необхідно. Півмільйона гривень спрямують на освітлення дворових проходів та проїздів у мікрорайоні «Митниця».

Транспортна реформа
Сергій Одарич наголосив, що цього року у Черкасах буде проведена транспортна реформа. Вона передбачатиме створення єдиного підприємства, яке опікуватиметься усіма маршрутами у місті, як тролейбусними, так і автобусними. Транспортна реформа передбачатиме введення єдиного квитка для усіх видів транспорту.
За словами міського голови, мерія планує цього року витратити 30-40 млн. грн. на придбання нового транспорту. Ще це буде – електроавтобуси, тролейбуси чи автобуси, що працюють на газу і відповідають стандартам Євро-4 – поки що невідомо. Впровадженням транспортної реформи міський голова Сергій Одарич опікуватиметься особисто.

У сфері енергозбереження
Цього року міська влада продовжить проекти, започатковані ще кілька років тому. Зокрема замінюватиме старі вікна на сучасні склопакети у міських школах і дитячих садочках. А також встановлюватимуть у закладах освіти індивідуальні теплові пункти.
Крім того, міська влада продовжить втілювати у життя проекти, передбачені угодою між КП «Черкаситеплокомуненерго» та Європейським банком реконструкції та розвитку. Нагадаємо, кілька років тому була підписана угода між ЄБРР та комунальним підприємством на надання кредиту для впровадження заходів з енергозбереження. За кошти банку торік уже встановили в «Соснівці» біо-котел, а також замінили котли на сучасні з більшим ККД на двох котельнях по вул. Оноприєнка та Красовського.
Цього року за кошти кредиту ЄБРР КП «Черкаситеплокомуненерго» встановить у 107 житлових будинках індивідуальні теплові пункти. На думку директора підприємства Павла Карася, це дозволить мешканцям цих багатоповерхівок заощаджувати на теплі. Адже завдяки ІТП відбувається регулювання подачі теплоносія в оселі в залежності від температурного режиму зовні. Таким чином зникне таке поняття, як «перетопи».
— Загальна вартість встановлення ІТП близько 20 млн. грн. Це кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Ми зараз готуємо документи на тендерні процедури. Очікуємо, що весною вже будуть результати, а з початку літа розпочнемо встановлювати індивідуальні теплові пункти в житлових будинках, — розповів Павло Карась.
Більше того, за кошти ЄБРР буде замінено 6 км аварійних тепломереж у Черкасах. Тендер уже проведено. Роботи розпочнуться весною. У мерії розраховують, що завдяки коштам кредиту ЄБРР, вкладеним у впровадження енергозберігаючих технологій, Черкаси зможуть зменшити використання надто дорогого газу. Таким чином вдасться стримувати різке зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Благоустрій територій

У пріоритетних планах міської влади цього року зробити кілька «зразкових» кварталів. За словами Сергія Одарича, братимуться квартали, де проводитимуть повністю реконструкцію проїжджої частини, тротуару, ремонтуватимуть і підсвічуватимуть фасади будівель, зроблять санітарну обрізку зелених насаджень.
Як варіант нині розглядається квартал у межах вул. Хрещатик (між Дашковича і Леніна). Торік за бюджетні та державні кошти була проведена реконструкція фасаду Палацу одруження, будівлю освітили, а за приміщенням розбили сквер.
— Хотіли б цього року провести декоративну підсвітку будівель, розташованих по вул. Хрещатик. Ми маємо тут хороші красиві будівлі Художньої школи, ЗОШ № 17, лялькового театру, художнього музею, будівлі, де розміщена редакція «Черкаського краю». Сама вул. Хрещатик потрапила до переліку вулиць, які капітально ремонтуватимуться. Плануємо зробити тротуари, провести санітарну обрізку зелених насаджень, — розповів Сергій Одарич.
Також у мерії розглядають можливість провести благоустрій кварталу по вул. Фрунзе (від вул. Леніна до Піонерської). Більше того однією із окрас міста має стати площа перед Дружбою Народу. Тут за кошти ПАТ «Азот» буде реконструйовано тротуар, встановлено фонтан, проведено замощення тротуарною плиткою.
За словами Сергія Одарича, цього року міська влада приділятиме увагу і розбудові набережної. Осінню вже розпочалася реконструкція вул. Козацької. Саму вулицю планують збільшити вдвічі. По обидва боки проїжджої частини проходитимуть велосипедні доріжки. Пірс, нещодавно відреставрований річковий вокзал, розширена вул. Козацька – усе це буде згодом об’єднане в єдину комфортну зону для відпочинку.
23.01.2012 12:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
09:27 24.01.2012 JILLY:
Нормальна людина без подиву не може читати цю маячню. Окрім "підсвіток"
;
; та оприходування бюджетних коштів одаричеве плем`я нічого не цікавить. Сколотив ж(cenzored)...ку мафію і знищує черкащан. Настав час створити КОМІТЕТ ОПОРУ ОКУПАНТАМ!
09:10 24.01.2012 sapsan:
Там це завжди і було, універсальний проХвесіонал Саша...
13:39 23.01.2012 alexband:
С какого это перепоя каманда прохфессионалав "реконструкцію головних транспортних магістралей міста" и капитальный ремонт дорог включили в отрасль ЖКХ?