Екоінспекція: Тисячолітній дуб Залізняка на Чигиринщині лише наполовину використав свій життєвий ресурс

Днями спеціалісти державної екологічної інспекції у Черкаській області здійснили оперативний виїзд до "Дуба Максима Залізняка" – однієї з найвідоміших пам"яток природи та історії в Україні, що входить в десятку найстаріших і найбільших дерев Європи. Зростає це багатовікове історичне дерево в урочищі "Холодний яр" біля хутора Буда Чигиринського району. В ході обстеження встановлено, що загальний стан ботанічної пам"ятки природи місцевого значення, як на його вік, є задовільним, він використав лише половину життєвого ресурсу.
Екоінспекція: Тисячолітній дуб Залізняка на Чигиринщині лише наполовину використав свій життєвий ресурс

Віковий дуб знаходиться у віданні дирекції Національного історико-культурного заповідника "Чигирин", весною 2013 року проведена його обробка від шкідників, обрізані сухі гілки, оновлений паркан і живопліт, створені природні умови для належного стану грунтового покриву навколо дерева. Біля об"єкта природно-заповідного фонду встановлено інформаційні щити та пост державної служби охорони.
Існує необхідність замінити спеціальну систему утримання крони дерева, яка розроблена на основі сучасних технологій, а її монтаж потребує висококваліфікованих спеціалістів. Здійснення робіт по заміні системи та її монтаж коштує 12 тисяч гривень.
22.10.2013 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter