Подробиці: На Черкащині вода в 70 % колодязів забруднена нітратами

Подробиці: На Черкащині вода в 70 % колодязів забруднена нітратами Небезпечна вода. Згідно зі статистикою СЕС, 70 відсотків сільських криниць у Черкаській області забруднені нітратами. Їхній вміст у колодязній воді подекуди перевищує норму в десятки разів. Виправити ситуацію може лише будівництво централізованого водогону. Але на нього у селян просто немає грошей. Докладніше - наші кореспонденти.

- Вона чиста, все нормально, тільки ж нітрати в ній перевищують...

Вміст нітратів у криниці Алли Чєпас перевищує норму майже уп'ятеро. Відтоді, як епідеміологи зробили аналізи, жінка бере воду з колодязя лише для побутових потреб. Питну, хоч і дорого виходить, - купує.

Алла Чєпас, мешканка села Тимошівка:

- У нас в селі мабуть ні в кого немає хорошої криниці, це або з Кам'янки везти, або з найближчих сіл чи міст, щоб ми її возили - то не возимо, так купляємо.

Ті ж, кому бутильована вода не по кишені, п'ють забруднену. Бо альтернативи у Тимошівці немає. В обласній санстанції попереджають: це небезпечно.

Володимир Папач, заступник головного державного санітарного лікаря Черкаської області:

- Утворюють так звані нітрозаміни і нітрозаміди, а ці речовини, це вже мають мутогенний і консерогенний ефект, таким чином, високий вміст нітратів, який надходить в організм людини, перш за все з питною водою, є додатковим ризиком у збільшенні онкопатологій.

Особливо небезпечні нітрати для дітей до 3 років. Ці сполуки викликають у малюків кисневе голодування. Сільський голова Тимошівки показує журнал - у ньому список батьків, яких він особисто попередив про небезпеку.

Григорій Бадрак, сільський голова села Тимошівка:

- Подвірно обход було зроблено і батьки розписалися, що забруднену воду будуть використовувати тільки для битового застосування. Треба робити водогін, але щоб його робити, в нас не вистачає коштів.

Тимошівка могла б увійти до обласної програми "Питна вода Черкащини", але в її переліку - лише заміна центральних водогонів у містах та великих селищах, кажуть у районній адміністрації.

Віталій Архіпюк, голова Кам'янської райадміністрації:

- Те, що держава не зможе всього зробити, і ми давно це вже зрозуміли, тільки за рахунок спонсорів, тих, що обробляють землю, то можна вирішувати соціальні питання.

А от голова Тимошівки не впевнений, що спонсори профінансують будівництво водогону. Адже лише проектна документація обійдеться у кількасот тисяч гривень.
Станіслав Кухарчук, Павло Тимошенко, Новини, телеканал "Інтер", Черкаська область

Подробности-ТВ
15.10.2013 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter