Суперспец Вишиваний гарантує, що будівництво Канівської ГАЕС не зашкодить довкіллю

Суперспец Вишиваний гарантує, що будівництво Канівської ГАЕС не зашкодить довкіллю Будівництво Канівської гідроакумулюючої електростанції вирішить проблему із перевантаженням мереж у "години пік" та забезпечить регіон додатковою кількістю енергії. Про це інформують у Черкаській ОДА.
Як повідомили в управлінні промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, проектування та будівництво гідроакумулюючої електростанції ведеться з таким розрахунком, щоб попередити непередбачувані відключення від енергопостачання та в цілому забезпечити якісне і безперебійне постачання електричної енергії. У нічний час (мінімальне навантаження мережі) гідроагрегат станції такого типу забирає електроенергію, а в денний час віддає.
Попри це роками навколо майбутнього будівництва Канівської ГАЕС точаться суперечки, мовляв, поява нової станції порушить екологічну стабільність регіону. Втім, директор Департаменту екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Вишиваний переконує, – робота електроустаткування не завдасть впливу на довкілля.
– На початковому етапі експлуатації ГАЕС можливі випадки розмивів ґрунту в ложі водоймища, – каже Валерій Миколайович. – Проте, незначні зміни окремих метеоелементів під впливом верхньої водойми станції ніяк не вплинуть на розвиток будь-яких інших галузей народного господарства навколишньої території, а також на стан здоров’я й умови життя населення, на умови існування рослинності та тварин
За словами Валерія Вишиваного, з метою виключення негативного впливу верхньої водойми на гідрогеологічний режим підземних вод, ярово-балкової мережі та схилів, забезпечення їх стійкості в період експлуатації споруд ГАЕС, у так званій чаші водойми передбачено ряд протифільтраційних заходів. Зокрема, тут буде встановлено екран з полімерної мембрани. Також для уникнення можливих розмивів дно водойми буде укріплено гірською масою.
Наразі, матеріали оцінки впливу будівництва Канівської ГАЕС на навколишнє середовище проходять державну екологічну експертизу в Міністерство екології та природних ресурсів України.
Як відомо, спорудження Канівської ГАЕС розпочалося ще у 1984 році і було призупинено в 1992 році у зв’язку з відсутністю фінансування, а через 7 років запроваджений мораторій на будівництво станції було скасовано. Двічі, у 2006 та 2008 роках, в селах Пшеничники і Бобриця Канівського району з приводу будівництва гідроакумулюючої станції провели громадські слухання, під час яких, місцеві жителі підтримали зведення станції. А вже за рік – у 2009 році – згідно з рішенням засідання науково-технічної ради Мінпаливенерго України було погоджено продовження будівництва Канівської ГАЕС.
– На підставі розробленого техніко-економічного обґрунтування була розпочата розробка проектної документації спорудження ГАЕС, – каже заступник начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури Черкаської ОДА Володимир Дмитрієв. – У минулому році розробники проекту доопрацювали його з урахуванням зауважень попередніх експертиз, змін в українському законодавстві та наслідків аварії на Саяно-Шушенській ГЕС. Як наслідок, на різних спорудах майбутньої гідроакумулюючої станції з’явилися додаткові елементи безпеки. Так, у результаті зміни проектних рішень не будуть використовуватися частково побудовані об'єкти основного призначення першої черги споруди ГАЕС, зокрема, – верхня водойма, укіс водоводів та котлован. Водночас, дволанцюгова опора ПЛ-110 кВ довжиною 20 кілометрів нині демонтована і потребує повного відновлення.
Крім іншого, реалізація проекту – це шлях до створення нових робочих місць (за попередніми розрахунками, в будівництві станції візьме участь більше 2000 працівників, ще 130 чоловік працюватимуть там після введення станції в експлуатацію),а також передбачається будівництво житла та об’єктів соціального призначення на суму близько 302 мільйонів гривень.
11.10.2013 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
17:22 13.10.2013 O.ChUPRINA:
Від цієї станції буде більше шкоди ніж користі.Всяке втручання в природнє середовище призводить до порушення єкологічного балансу.Електроенергії в Україні вистачає.Структура економіки держави не потребує таких радикальних заходів в енергетичній галузі.Створення нових робочих місць(200-тимчасових та 130-постійних), будівництво житла та об"єктів соціального призначення на суму аж 302 млн.грн.є малою втіхою в порівнянні з величезним негативним впливом на екосистему.Усі балачки чиновників від влади є лише виконанням таємного замовлення професійних розкрадачів бюджетних коштів,які планують збагатитись ще й на цьому проекті.