За даними стану забруднення навколишнього природного середовища Черкаси "не пасуть задніх"

За даними стану забруднення навколишнього природного середовища Черкаси "не пасуть задніх"Рівень забруднення за 2012 рік оприлюднила Центральна геофізична лабораторія Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Визначення хронічної токсичності вод на тест-об’єкті Ceriodaphnia affinis проводилось на 3-х водосховищах і 11-ти річках басейну Дніпра. На Канівському водосховищі частка проб з хронічною токсичністю вод, порівняно з минулим роком, збільшились втричі – з 7% до 21%.
Забруднення ґрунтів. Нітрати. Найбільший вміст нітратів виявлено у ґрунтах Черкаської, Рівненської, Одеської, Київської, Чернігівської областей. Найменший вміст нітратів виявлено у ґрунтах Хмельницької, Вінницької, Волинської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Полтавської і Херсонської областей.
Промислові токсиканти. На вміст промислових токсикантів вибірково були обстежені ґрунти 18 населених пунктів України, це Київ, Житомир, Львів, Суми, Черкаси, Чернігів; Артемівськ, Горлівка, Костянтинівка, Маріуполь – Донецької області, Баришівка, Переяслав-Хмельницький, Яготин – Київської, Світловодськ – Кіровоградської, Алчевськ – Луганської, Білгород-Дністровський, Ізмаїл – Одеської, Прилуки – Чернігівської областей.Всього було відібрано 623 проби ґрунту на вміст 6-ти металів. Загалом, по Україні ґрунти найбільш забруднені свинцем, цинком, та міддю, менше – марганцем, кадмієм. За даними спостережень найбільш забрудненими виявились ґрунти Костянтинівки, Маріуполя, Яготина і Львова. У ґрунтах Артемівська, Алчевська і Горлівки середній вміст 3-4-ох металів також перевищував ГДК. В окремих містах зафіксовані разові концентрації металів на достатньо високому рівні.
Висновки. Як свідчать результати, отримані гідрометеорологічними організаціями, у 2012 році екологічний стан навколишнього природного середовища на території України, у порівнянні з попереднім роком суттєво не змінився. Упродовж 2012 року у 24 з 53 міст України, де проводились регулярні спостереження, атмосферне повітря за інтегральним показником забруднення атмосфери (ІЗА) характеризувалось дуже високим та високим (ВЗ) ступенем забруднення. До цього списку ввійшли міста, де розташовано потужні підприємства металургії, хімії та нафтохімії, паливо-енергетичного комплексу, а також ті, які мають значний парк пересувних джерел.
Майже в усіх містах цього списку ЕВЗ та ВЗ атмосферного повітря пов’язано із значними концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, бенз(а)пірену, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин , що перевищують ГДК.
ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ


За даними стану забруднення навколишнього природного середовища Черкаси "не пасуть задніх"
12.08.2013 15:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter