На Черкащині у держвласність повернуто 1,2 га земель лісового фонду

Черкаською обласною прокуратурою доведено в господарському суді Черкаської області право держави на земельну ділянку лісового фонду площею 1,2 га, ринковою вартістю понад 36 млн грн.

Прокурорами установлено, що органами Держгеокадастру при формуванні ділянок сільськогосподарського призначення та передачі їх у власність територіальної громади змінено цільове призначення земельної ділянки лісового фонду, яка перебувала у постійному користуванні ДСГП «Ліси України». Як наслідок, земельна ділянка була передана у комунальну власність під виглядом сільськогосподарських угідь.

Суд погодився з доводами прокурора та не лише зобов’язав орган місцевого самоврядування повернути державі незаконно отриману земельну ділянку, а також скасував її державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі, як помилково сформовану земельну ділянку сільськогосподарського призначення.

Це вже не перша земельна ділянка лісового фонду повернута судом у державну власність. З початку року судами задоволено 7 позовів прокурорів про витребування на користь держави земель лісогосподарського призначення загальною площею понад 10 га вартістю понад 330 млн грн.
27.06.2024 12:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter