На Черкащині розпочався пожежонебезпечний період. Найвразливіші ліси - поблизу населених пунктів

Як інформують у Черкаській ОВА, на Черкащині триває пожежонебезпечний період. Найбільш вразливі до загоряння ліси, що прилягають до населених пунктів. Зокрема, це молодняки і хвойні насадження. Про це повідомив провідний інженер лісового господарства Центрального лісового офісу ДП “Ліси України” Анатолій Рутенко на брифінгу.

Як він зауважив, для охорони і захисту лісів від пожеж у філіях області функціонує 27 лісових пожежних станцій.

– Вони повністю укомплектовані технікою та засобами пожежогасіння, – розповів Анатолій Рутенко. – Крім цього, у Центральному лісовому офісі діє трирівнева система відеонагляду за лісами: лісництво – філія – офіс. Це дозволяє виявити загорання на ранніх стадіях і оперативно реагувати. Зокрема, камери перехресно охоплюють усі хвойні насадження нашої області. Загалом по регіону функціонують 20 таких камер. Радіус охоплення кожної з них – не менше 40 км.

Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги. Вони слугують своєрідною перепоною від вогню, щоб він не поширювався на більші площі лісового масиву.

– З початку цього року лісівники Черкащини уже створили мінералізованих смуг загальною протяжністю 887 кілометрів, – додав Анатолій Рутенко. – Також проведено догляд за уже існуючими мінсмугами. Водночас ще одним пріоритетним напрямом роботи є проведення профілактичних протипожежних рейдів серед населення. Робота у цьому напрямі триває.
23.05.2024 13:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter