У Черкасах проходив дводенний екологічний форум

У Черкасах проходив дводенний екологічний форум За інформацією Черкаської облради, форум "Практичні заходи реалізації Закону України Про управління відходами. Цифрова трансформація сфери" тривав у Черкасах 10-11 квітня.

Ініціаторами заходу виступило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки Проєкту ПРООН «Цифрове управління відходами».

Участь у панельних дискусіях взяли також представники громад, бізнесу та громадських організацій.

Зрештою в межах форуму обговорили стан реалізації положень згаданого Закону, нормативно-правове забезпечення, формування обліку, звітності, узагальнення та аналізу інформації у сфері управління відходами, методи удосконалення функціонування Інформаційної системи управління відходами, розвитку підсистем звітності, надання адміністративних послуг і реєстрів тощо.

- Важливо розуміти, що споживацьке і безвідповідальне ставлення до природних ресурсів має назавжди відійти в минуле. А популяризація екологічного світогляду має бути частиною широкомасштабної стратегії управління відходами. Як результат Україна має здійснити перехід на Скандинавську модель екополітики, яка передбачає збереження або відновлення великих екосистем, зокрема і Придніпров'я, - прокоментував Роман Сущенко, перший заступник голови обласної ради.

До слова, сьогодні на Черкащині основні заходи з покращення стану довкілля закладено в обласній програмі охорони навколишнього природного середовища на 2021 – 2027 роки.

Як повідомила, перша заступниця голови ЧОДА Наталія Кравченко, щороку в області утворюється понад 300 тисяч тонн побутових відходів, які розміщуються на 477 полігонах і сміттєзвалищах. Водночас в області відсутні сміттєпереробні комплекси. А більшість полігонів перевантажені.

Практичні заходи реалізації Закону Про управління відходами допоможуть нашим громадам та підприємствам зрозуміти свої напрямки роботи у зазначеній сфері. Цифрова трансформація управління відходами полегшить їхній облік.
12.04.2024 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter