1,2 гектари землі землі біля Дніпра у м. Черкаси повернуто територіальній громаді, - прокуратура

За інформацією прокуратури Черкаської області, в 2020 році за зверненнями представників територіальної громади м. Черкаси органи прокуратури розпочали судовий спір з метою недопущення протиправної забудови земельної ділянки площею 1,2 га на узбережжі р. Дніпро по вул. Сержанта Жужоми між вул. Володимира Великого (колишньою Гагаріна) та вул. Героїв Дніпра.

Встановлено, що Черкаська міська рада, порушуючи вимоги земельного та водного законодавства, здійснила реєстрацію вказаної земельної ділянки з цільовим призначенням для житлової та громадської забудови. Незважаючи на те, що фактично ця земельна ділянка є землею водного фонду. І закон виключає можливість її використання для будівництва.

Захищаючи інтереси територіальної громади м. Черкаси, Черкаська окружна прокуратура звернулася до суду позовом та наполягала відновити належний статусу земельної ділянки.

Ця справа неодноразово слухалася судами усіх інстанцій.

На початку 2024 року набрало законної сили рішення господарського суду Черкаської області про задоволення позову прокурора, яким визнано незаконною державну реєстрацію оспореної земельної та скасовано речове право на неї Черкаської міської ради.

Наразі забезпечено виконання вказаного судового рішення. Ризики можливої забудови понад гектару земель водного фонду мінімізовано, відновлено повноцінне використання земельної ділянки мешканцями та гостями м. Черкаси за призначенням.
09.04.2024 18:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter