КП "Благоустрій": У Черкасах під час прибирання сухих дерев виявили близько 60 червонокнижних кажанів

Про цікаву подію повідомили на фб представники черкаського КП "Благоустрій".

17 листопада роботи з прибирання сухих дерев перетворились для наших працівників на операцію з порятунку кажанів — червонокнижних рудих вечірниць.

Почавши розпилювати стовбур сухої сосни, працівники побачили спочатку одого, потім ще, і ще. Вони були сонні і легко давались до рук, тож, знайшовши велику коробку, хлопці акуратно дістали кажанів одного за одним і поскладали у коробку. Загалом дістали близько 60 вечірниць.
КП "Благоустрій": У Черкасах під час прибирання сухих дерев виявили близько 60 червонокнижних кажанів

Зрозумівши масштаби рятувальної операції, щодо подальших дій ми звернулись за порадою до фахівців Черкаського зоопарку «Рошен».

Стривожені тваринки, звісно, прокинулись і, поки ми консультувалися, більшість вечірниць полетіла. Решту 12 кажанчиків волонтерка Центру реабілітації рукокрилих Марина напоїла (прокидаючись у холодну пору року, кажани втрачають кілька грамів ваги, що може бути для них небезпечним, а вода допомагає охолодитись і підтримати на першому етапі потрібну вагу і зрештою вижити) і разом ми поїхали шукати місце, щоб максимально комфортно випустити тварин на волю.

Окремо зауважимо, що випускати кажанів у природу можна лише до температури +5°, якщо температура нижче, варто порадитися з фахівцями.
КП "Благоустрій": У Черкасах під час прибирання сухих дерев виявили близько 60 червонокнижних кажанів

Кажани — найвразливіша група ссавців: усі види кажанів нашої фауни занесені до Червоної книги України; всі види європейських кажанів охороняються Бернською конвенцією. Це надзвичайно корисна тваринка для флори і фауни. Вона жодним чином не шкодить людині та іншим тваринам, адже харчується комахами та їхніми личинками, знищуючи шкідників.

При настанні холодів тваринки відправляються на зимівлю — в дупло дерева, під дах будинку, тощо — туди, де температура не опускатиметься занадто низько і бажано присутня вологість.

Кажани зимують великими групами по 50-80 тваринок. Вони за допомогою кігтів чіпляються до поверхонь, температура тіла знижується до 4°, сердцебиття уповільнюється в 50 разів, а один подих під час сну тваринка здійснюватиме один раз на 15-30 секунд.
18.11.2023 11:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter