На Канівщині з приватної власності колишнього топ-високопосадовця повернуто 65 гектарів лісу, - прокуратура

За матеріалами досудового розслідування прокурори Черкаської обласної прокуратури встановили, що у 2005 році близько 40 земельних ділянок лісового фонду були незаконно передані у власність громадян з вини місцевих органів виконавчої влади.

Згодом усі ці громадяни відчужили отримані земельні ділянки на користь одного з державних високопосадовців, екс-віце-прем’єр-міністра часів президентства Віктора Януковича, та члена його родини.

Таким чином одна сім’я стала одноосібним власником значного масиву канівських лісів.

З метою захисту інтересів держави органи прокуратури звернулися до суду з позовом про визнання недійсним розпорядження Канівської районної державної адміністрації про надання вказаних земельних ділянок та витребування їх з приватної власності.

Після неодноразового перегляду справи судами різних інстанцій, незаконне розпорядження про надання громадянам спірних земель лісового фонду скасував Черкаський апеляційний суд, який також постановив рішення про їх витребування у державну власність.

Водночас, у 2022 році Верховний Суд, залишивши в силі рішення Черкаського апеляційного суду про визнання незаконним розпорядження Канівської райдержадміністрації, скасував судове рішення в частині витребування земельних ділянок через зміну судової практики щодо способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах.

Продовжуючи відновлювати право держави на землі лісового фонду, прокуратура наприкінці 2022 року звернулася до суду з новим позовом про скасування державної реєстрації щодо права приватної власності на зазначені землі та зобов’язання колишнього високопосадовця і його дружину повернути незаконно набуті земельні ділянки Черкаській обласній державній адміністрації.

Наразі Канівський міськрайонний суд погодився з доводами прокурора та задовольнив позов у повному обсязі.

Вірогідно, що прийняте судове рішення відповідачі оскаржуватимуть, натомість позиція прокуратури є незмінною
17.10.2023 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter