Прокуратура: Забудова 1,2 га землі Водного фонду на вул. Сержанта Жужоми в Черкасах визнана судом протиправною

Господарський суд Черкаської області задовольнив позов прокуратури до Черкаської міської ради, державного реєстратора та Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо земельної ділянки (пляжу) площею 1,2 га по вул. Сержанта Жужоми в м. Черкаси.

Указаний позов став результатом реагування прокуратури на неодноразові звернення представників Черкаської територіальної громади щодо недопущення протиправної забудови земельної ділянки. Адже міська рада визначила її цільове призначення для житлової та громадської забудови, попри розташування на березі річки Дніпро.

З метою відновлення статусу земельної ділянки водного фонду, на якій за законом неможливе будівництво, прокурор оскаржив її державну реєстрацію з іншим цільовим призначенням в Державному земельному кадастрі та Реєстрі речових прав на нерухоме майно та упродовж 2 років доводив у судах усіх інстанцій незаконність зміни цільового призначення земельної ділянки, досягнувши позитивного рішення.

Крім того, лише після вказівок Верховного Суду, який погодився з доводами касаційних скарг прокурора, апеляційний суд визнав помилковість обраної позиції щодо відмови в задоволенні 2 інших позовів Черкаської окружної прокуратури про повернення з приватної власності громадян 2 земельних ділянок водного фонду, наданих для дачного будівництва в межах земель Кременчуцького водосховища річки Дніпро та Будище-Свидівської захисної дамби.

Під час нового перегляду справи суд залишив в силі раніше скасовані рішення Черкаського районного суду про задоволення позовних вимог щодо земельних ділянок загальною площею 0,16 га, вартістю майже 2,5 млн грн, прийнятих ще у 2021 році.

Наразі прокуратура забезпечила виконання одного з цих рішень шляхом припинення права приватної власності на земельну ділянку, яка відтепер доступна усім жителям територіальної громади.

Аналогічні дії прокуратура вживає і щодо іншої земельної ділянки, де рішення про задоволення позову прокурора щойно набрало законної сили.

Також забезпечено виконання ще одного рішення Черкаського районного суду про задоволення позову Черкаської окружної прокуратури про повернення з приватної власності громадянина земельної ділянки у передмісті Черкас, розташованої на землях водного фонду в межах Будище-Свидівської захисної дамби, площею 0,1 га, вартістю понад 2,5 млн грн. Таким чином попереджено можливість її одноосібного використання для дачного будівництва, для якого вона була незаконно передана рішенням сільської ради.
28.09.2023 10:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter