Держекоінспекція: У контейнері, який знайшли на черкаській набережній, могли зберігати джерела іонізуючого випромінювання

Держекоінспекція: У контейнері, який знайшли на черкаській набережній, могли зберігати джерела іонізуючого випромінювання Як ми вже повідомляли, 29 травня на березі Дніпра у м. Черкаси на вул. Портова, 16 було виявлено контейнер з невідомим вмістом. Об’єкт представляє собою металеву конструкцію циліндричної форми з ручками по боках. Висота об’єкту приблизно 60-70 см, ширина 55-60 см. На поверхні чітко видно знак «радіаційна безпека».
Інспекторами Державної екологічної інспекції у Черкаській області проведено визначення потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання (ПЕД) пошуковим дозиметром - радіометром гамма-бета - випрмінень МКС-07 «Пошук». У результаті радіаційного обстеження встановлено:
- на поверхні об’єкту ПЕД гамма - випромінення становить 36 мкР/год.;
- з боків - 25 мкР/год.;
- нижня частина об’єкту - 62 мкР/год..
ПЕД гамма - випромінення від поверхні землі навколо об’єкту не перевищує 15-21 мкР/год.
Безпечна зона, на якій ПЕД гамма - випромінення не перевищує фонові показники, становить 1,3м.
У районі знаходження об’єкту відібрані проби поверхневої води для гідрохімічного аналізу. Результати аналізів води будуть надані додатково.
Висновок: за зовнішнім виглядом об’єкту можна припустити, що це може бути контейнер для зберігання та транспортування джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ).
Контейнер огорожено та забезпечено цілодобову охорону працівниками УМВС України в Черкаській області.
30.05.2013 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter