Держпродспоживслужба: Існує небезпека спалахів грипу птахів

За інформацією міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області, спалахи грипу птиці зареєстровані в Республіці Польща, Словацькій республіці, Угорщині, Румунії. До оперативної інформації Держпродспоживслужби 19 січня 2020 року захворювання зареєстровано і в Україні, на птахофермі яєчного напрямку, що розташована в Немирівському районі Вінницької області.

Грип птиці, який також називають чумою птиці, -гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної та дихальної систем та високою смертністю. Хвороба швидко охоплює значну частину поголів’я на великій території навколо.

Збудником грипу є РНК-місний вірус. Існує можливість переадаптації штамів вірусу грипу людини до птиці та інших видів тварин і навпаки.

Грип птахів швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом і проникає до чутливого організму через слизові оболонки. Можливий аліментарний шлях передачі збудника. Перехворілі птахи можуть залишатися вірусоносіями протягом не менше двох місяців.

Інкубаційний період триває від 20 годин до кількох діб, далі температура тіла підвищується до 43-44С, птиця стає пригніченою, порушується робота органів дихання та травлення, гребінь та сережки набувають синюшного забарвлення і вже протягом перших днів до 80-100% птиці гине.

Для встановлення діагнозу до лабораторії можна направляти шматочки органів і слизові оболонки носу та носові витікання від підозрілих у захворюванні птахів.

Специфічного лікування не розроблено.

Денис Сирцов

Провінція
18.01.2022 10:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter