ОДА: Відбулося засідання робочої групи по залісненню територій Черкащини

Засідання робочої групи щодо збереження біологічного та ландшафтного різноманіття при проведенні робіт із заліснення території області відбулося у Черкаській ОДА. Очолив робочу групу заступник голови Роман Карманнік.
ОДА: Відбулося засідання робочої групи по залісненню територій Черкащини
фото Черкаської ОДА

Основним завданням робочої групи є недопущення проведення робіт із заліснення територій, цінних для збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

До складу робочої групи увійшли екологи, лісівники, представники геокадастру, голови районних державних адміністрацій та науковці.

Нагадаємо, що у червні 2021 року Президент України підписав Указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів», яким започатковано реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України».

У наступні 10 років в державі планується створити один мільйон гектарів лісів, а в перші три роки висадити один мільярд дерев. Тому гостро постає питання, на яких землях можна створити насадження.

Наразі опрацьовуються переліки ділянок пропонованих для заліснення на територіях громад та лісогосподарських підприємств та проводяться дослідження на предмет наявності цінних для збереження біорізноманіття територій.

Роман Карманнік наголосив, що лісорозведення потребує спільних зусиль з боку лісівників, місцевої влади та об’єднаних територіальних громад. Саме тому, задля успішної реалізації Указу Президента, подібні робочі групи мають бути утворені і на рівні райдержадміністрацій.

Денис Сирцов

Провінція
30.09.2021 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter