Найбільші полігони області переповнені та потребують реконструкції, - Скічко

Із 477 полігонів і сміттєзвалищ Черкащини паспортизовано лише 56%. Найбільші полігони області вже переповнені та потребують реконструкції.

Питання поводження та управління відходами обговорили сьогодні під час засідання колегії в облдержадміністрації.

Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко наголосив, що сьогодні за обсягами утворення відходів наша область займає 12 місце в Україні. Йдеться про 1,1 млн тонн відходів. Сміття розподілене між 21 полігоном і 456 сміттєзвалищами області.

- Переробки твердих побутових відходів в області немає. Найбільші полігони, що розташовані в Черкасах, Смілі, Ватутіному та Умані, вже переповнені та потребують термінової реконструкції, - наголосив Олександр Скічко.

Аби привабити в регіон інвестора, наприклад, для будівництва сміттєпереробного заводу, потрібно мати чітке розуміння кількості сміття, його морфології, мати комплексну систему поводження з відходами. Для цього варто мати й бачення того, що Черкащина має на сьогодні, та з’ясувати, які перешкоди заважають нам вийти зі сміттєвого колапсу.
Найбільші полігони області переповнені та потребують реконструкції, - Скічко

За словами начальниці управління екології та природних ресурсів ОДА Олени Звягінцевої, нині в області вже проведено роботу щодо паспортизації місць захоронення відходів - це 21 полігон. Інші сміттєзвалища є несанкціонованими.

- Із 21 полігону лише 8 міських полігонів побудовані за проєктом. А із 477 місць складання відходів паспортизовано 267 полігонів і сміттєзвалищ області, що складає 56% від загальної їх кількості, - зазначила Олена Звягінцева.

Вирішення проблеми з утилізацією сміття очільник області вбачає в напрацюванні механізму впровадження комплексної системи поводження з відходами та обрані оптимального й економічно доступного сценарію розвитку системи управлінням відходами.

- До 31 грудня 2021 року маємо забезпечити розроблення та затвердження Регіонального плану управління відходами в Черкаській області, - наголосив Олександр Скічко. - Голів територіальних громад прошу відповідально поставитися до вирішення проблемних питань у сфері поводження з відходами на підлеглих територіях, а контролюючі органи - зробити ефективним контроль за безпечним поводженням із відходами в області.
24.09.2021 16:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter