З початку 2021 року в лісах Черкащини створено 2 217 км. мінералізованих смуг для запобігання пожежам

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства, для зменшення ризику виникнення загорань у лісі, працівники лісової галузі розробляють та втілюють комплекси профілактичних заходів. Зокрема, ефективним методом боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги – штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів.
З початку 2021 року в лісах Черкащини створено 2 217 км. мінералізованих смуг для запобігання пожежам
фото облуправління лісового та мисливського господарства

Це робиться механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

З початку 2021 року держлісгоспами Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства створено 2217 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за 6935 км існуючих мінералізованих смуг. Загалом прокладено понад 9 тисяч кілометрів мінералізованих смуг.

Кіндрат Булавін

Провінція
09.08.2021 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter