Очисні споруди «Азоту» у відмінному стані та скидають воду чистішу, ніж у Дніпрі

Очисні споруди «Азоту» у відмінному стані та скидають воду чистішу, ніж у Дніпрі. У цьому переконалася група депутатів Черкаської міської ради, яка побувала сьогодні, 14 липня, в цеху очищення промислових і стічних вод (ОПСВ) підприємства, щоб оцінити стан очисних споруд, які останніх 30-ть років очищають не лише стоки підприємства, а й усього міста.
Очисні споруди «Азоту» у відмінному стані та скидають воду чистішу, ніж у Дніпрі

Як розповів начальник цеху ОПСВ Віталій Островерхий, інвестиційні заходи з модернізацію, проведення капітальних і поточних ремонтів цеху проходять поетапно, відповідно до розроблених програм, затверджених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

– За останні роки проведено дуже багато роботи: реконструкція вторинного відстійника №4 із заміною мулосмоку, лотків і встановленням гребінчатих переливів; вторинного відстійника №8, первинних відстійників №1 і №3, системи аерації аеротенка, що дозволило зменшити споживання електроенергії, зупинити один нагнітач та покращити якість очистки, – розповів Віталій Островерхий. – Нині закінчується капітальний ремонт вторинного відстійника №5. Вже готові проекти реконструкції вторинних відстійників №4 і №9 та аеротенка. Готується техніко-економічне обґрунтування заміни нагнітачів.

Починаючи з 2002 року лише на придбання та встановлення нового обладнання в ОПСВ Черкаський «Азот» витратив 56 млн грн. Крім того, щороку підприємство витрачає десятки мільйонів гривень на утримання цього структурного підрозділу, включаючи витрати на енергоресурси, зарплати співробітникам, реагенти тощо.
Очисні споруди «Азоту» у відмінному стані та скидають воду чистішу, ніж у Дніпрі

Та найголовніше – результат, адже приймаючи на себе забруднені десятками хімічних речовин концентровані стоки, очисні споруди скидають у Дніпро чисту воду.

– Наша лабораторія та лабораторія санстанції постійно контролюють якість води, яку ми скидаємо в річку. За нормами наші скиди не повинні перевищувати загальний фон забруднення Дніпра. Тому нам потрібно очищати воду настільки, щоб вона була кращої якості, ніж у Дніпрі, – зазначив провідний інженер виробничого відділу ПрАТ «АЗОТ» Володимир Стецюк.

Підтвердження цим словам – різноманіття флори і фауни на біоставках очисних споруд. Тут можна побачити чайок, качок і навіть лебедів, а показником чистоти води є риба, яка в ставках не гине, як це нерідко буває в Дніпрі.

– Очисні споруди, які утримуються «Азотом», дійсно знаходяться в хорошому стані, в чому сьогодні переконалися депутати міської ради з різних фракцій. І це головне, бо це означає, що наше місто й екологія регіону в безпеці. Дуже хочеться, щоб очисні споруди перестали нарешті бути темою для політичних спекуляцій, а їхня робота та робота «Азоту» оцінювалися об’єктивно, – зазначив перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко.

– Основний висновок – інформація щодо незадовільного стану очисних споруд не відповідає дійсності, – наголосив депутат Черкаської обласної ради Олег Петренко, який також відвідав цех ОПСВ. – Видно, що поетапно проходить реконструкція, ремонт, заміна обладнання і з технічним станом очисних споруд все гаразд, в чому ми сьогодні переконалися на власні очі.

Нагадаємо, що міські очисні споруди Черкас припинили свою роботу на початку 90-х років через зношеність обладнання і завдяки очисним «Азоту» тоді вдалося уникнути екологічної катастрофи. Проте окремі політики, озброївшись актуальною для електорату темою, піднімають питання про передачу очисних у власність міста, не враховуючи при цьому чи зможе місто їх утримувати, чи повторить долю Золотоноші або інших міст України, які не справляються з цією задачею та наносять непоправну шкоду природі й жителям довколишніх населених пунктів.
14.07.2021 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter