В ОДА працюють над проектом Програми моніторингу атмосферного повітря Черкаської зони

В ОДА працюють над проектом Програми моніторингу атмосферного повітря Черкаської зониНеобхідність створення сучасної системи моніторингу атмосферного повітря на Черкащині зумовлена намірами Черкаської державної адміністрації покращити стан повітряного басейна в області, створити сприятливі умови для життєдіяльності населення, запобігти шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров’я людей та на навколишнє природне середовище, повідомляють в Управлінні екології та природних ресурсів ЧОДА.

Запровадження такої системи сприятиме забезпеченню кращої якості атмосферного повітря, та як наслідок збереженню здоров’я людей і довкілля.

Нині, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №827 „Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря“, в області проводять роботу з розробки Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

Алгоритм дій щодо розробки Програми, шляхи у запровадженні державної системи моніторингу атмосферного повітря в Черкаській області розглядали цьогоріч 8 квітня на on-line засіданні Комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.

Мета Програми та впровадження системи моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря:

створення мережі постів/станцій автоматичного контролю якості атмосферного повітря на території області;
виявлення районів/місць забруднення атмосферного повітря;
розроблення та впровадження місцевих планів поліпшення якості атмосферного повітря
інформування населення про якість атмосферного повітря в реальному часі в онлайн режимі.
Додамо, за даними ВООЗ встановлено, що 91 % світового населення проживає в районах, де рівень забруднення атмосферного повітря перевищує допустимі рівні, а дев’ять з десяти людей дихають повітрям із високими концентраціями забруднюючих речовин. Слід зазначити, що в теперішній час у спалах коронавірусної інфекції COVID-19 забруднення повітря може ускладнювати перебіг захворювання.

Доведено прямий зв’язок між інтенсивністю забруднення повітря і станом здоров’я, а також ростом хронічних неспецифічних захворювань, зокрема таких, як атеросклероз, хвороби серця, рак легенів тощо. Забруднене повітря значно знижує імунітет.
09.04.2021 14:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter