"Черкаський Азот" вимагає від "Черкасиводоканалу" укласти угоду щодо контролю за рівнем забруднення стоків в місті

"Черкаський Азот" вимагає від "Черкасиводоканалу" укласти угоду щодо контролю за рівнем забруднення стоків в місті ПрАТ «Азот» вимагає від КП «Черкасиводоканал» укласти угоду, яка забезпечить екологічну безпеку Черкас. Про це інформують у прес-службі підприємства.

Відмова комунального підприємства контролювати рівень забруднюючих речовин у стоках міста, які очищаються на біологічних очисних спорудах ПрАТ «Азот», може призвести до виходу їх з ладу та екологічної катастрофи в регіоні.

У зв’язку з публікаціями деяких черкаських ЗМІ щодо ситуації навколо конфлікту між ПрАТ «Азот» та КП «Черкасиводоканал», пресслужба ПрАТ «Азот» заявляє наступне:

1. Цех очищення промислових та стічних вод (ОПСВ) є частиною промислового комплексу ПрАТ «Азот». Цех будувався як невід’ємна частина хімічного заводу та завжди знаходився на балансі підприємства. Очистка стічних вод – частина промислового виробничого циклу підприємства з випуску мінеральних добрив. Крім того, на очисних спорудах ПрАТ «Азот» вже понад 30 років очищаються побутові та промислові стоки міста Черкаси.

2. Між КП «Черкасиводоканал» та ПрАТ «Азот» щорічно укладається договір «Про надання послуг з централізованого водовідведення (в частині очищення стічних вод)» (Далі – договір про очистку).

3. Договір про очистку передбачає проведення ПрАТ «Азот» очистки стічних вод міста на замовлення КП «Черкасиводоканал» та оплату цих послуг з боку КП «Черкасиводоканал». При цьому КП «Черкасиводоканал», згідно з договором, має забезпечувати контроль за концентрацією забруднюючих речовин в стоках, які подаються для очистки. Ці вимоги залишаються незмінними багато років та повністю відповідають гранично допустимим нормам.

4. На жаль, КП «Черкасиводоканал» систематично порушує договір: концентрація забруднюючих речовин у стоках, які подаються на ПрАТ «Азот», суттєво перевищує всі норми, передбачені договором та вимогами законодавства. Зокрема, показники таких речовин як азот амонійний, залізо, феноли, мінералізація, хімічне споживання кисню (ХСК), біологічне споживання кисню (БСК) в стоках міста перевищуються вдвічі.

5. КП «Черкасиводоканал» допускає безконтрольне, так зване, «залпове» скидання стічних вод з високими концентраціями хімічних речовин на очисні споруди ПрАТ «Азот», як це сталося під час нещодавнього розливу рідких добрив КАС, які зберігалися на одній з баз Черкас. Тоді вся рідина потрапила у відстійники Черкаського управління захисних масивів Дніпровського водосховища, звідки насосною станцією ГНС-2 КП «Черкасиводоканал» була залпом скинута на очисні споруди «Азоту» та викликала загибель мікроорганізмів активного мулу, які очищають стічні води. А все тому, що «Черкасиводоканал» знехтував домовленостями про дозований скид цих стоків у нічні години протягом кількох днів, щоб не перевищувати гранично допустимих концентрацій. Лише завдяки професійним діям працівників ПрАТ «Азот» вдалося виправити ситуацію.

6. Наслідком систематичних порушень з боку КП «Черкасиводоканал» може стати повний вихід з ладу очисних споруд підприємства. З урахуванням того, що у м. Черкаси немає додаткових потужностей з очистки стічних вод, можуть виникнути значні екологічні загрози для міста.

7. ПрАТ «Азот» неодноразово вів перемовини з керівництвом КП «Черкасиводоканал» щодо припинення порушень договірних зобов’язань. Проте на очисні споруди «Азоту» продовжують надходити стоки з перевищенням концентрацій забруднюючих речовин. Цей факт задокументовано, про це свідчать експертні висновки, які було зроблено на замовлення ПрАТ «Азот».

8. ПрАТ «Азот» вкотре офіційно звертається до КП «Черкасиводоканал» з вимогою укласти договір на очищення міських стічних вод на 2021 рік, в якому передбачено конкретні штрафні санкції за перевищення концентрації забруднюючих речовин. Наголошуємо, що жодних інших нових вимог в запропонованому КП «Черкасиводоканал» договорі про очищення, немає. Переконані, що після укладання угоди КП «Черкасиводоканал» буде більш мотивованим виконувати свої зобов’язання за договором та посилить контроль за якістю міських стоків.

9. Доводиться констатувати, що керівництво КП «Черкасиводоканал» навмисне уникає відповідальності та відмовляється підписувати цей договір без жодних підстав. Оскільки перемовини з нинішнім керівництвом КП «Черкасиводоканал» зайшли в глухий кут, ПрАТ «Азот» змушений іти на жорсткі кроки.

10. ПрАТ «Азот» офіційно поінформував про ситуацію керівництво області, міста, Черкаську міську раду та звернувся до відповідних силових органів щодо розв’язання питання по суті. Впевнені, що все місто не може бути заручником однієї людини, яка непрофесійно керує комунальним підприємством.

11. Ще раз підкреслюємо: якщо очисні споруди ПрАТ «Азот» вийдуть з ладу і місто буде позбавлене можливості очищати свої стоки, відповідальність за це повністю ляже на менеджмент КП «Черкасиводоканал» та посадовців, які представляють органи влади. Ми вимагаємо від представників місцевої влади рішучих кроків для негайного розв’язання питання, а від «Черкасиводоканал» – виконувати свої функції задля екологічної безпеки мешканців Черкас.
23.03.2021 13:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter