У Холодному Яру волонтери охороняють від браконьєрів підсніжники

У Холодному Яру на Чигиринщині розпочався сезон квітування підсніжника складчастого. Про це на ФБ пише директор ННІ природничих та аграрних наук у ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Максим Гаврилюк.

Для природоохоронців – гаряча пора. У суботу долучився до охорони цих рідкісних квітів. Для мене особисто це вже 20-й сезон, коли я беру участь в охороні цього унікального місця зростання підсніжників. Двадцятий рік! Навіть важко самому в це повірити. Двадцятий рік волонтери вимушені знову рятувати ситуацію. Про що говорить ця цифра? Про те, що державні структури не здатні забезпечити виконання своїх функцій. Який вихід? Він є – це створення Національного природного парку "Холодний Яр", який мав би охороняти біорізноманіття, а також розвивати туризм. Але знову і знову знаходяться ті, хто розповідає, що треба порадитись із місцевими мешканцями та ще добре поміркувати, чи варто його створювати. Хоча погодження Держлісагентства на створення нацпарку вже є, межі узгоджені. Тож для створення нацпарку потрібна лише політична воля.

У ці вихідні охорону підсніжників забезпечили наші чудові випускники-екологи, які раніше приїжджали сюди як студенти. Далі долучаються студенти та викладачі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та інші небайдужі.

Як і раніше, акція є волонтерською, тривати вона буде ще 3-4 тижні. Багато хто допомагає в її проведенні. Чим можна допомогти? 1) Долучитись особисто до охорони. 2) Якщо у вас є транспорт (автомобіль або мікроавтобус) - допомогти із підвезенням учасників охорони. Адже цього року через карантин студенти не будуть ночувати в селі, а їздити щодня. 3) Крім цукерок та печива студентам також привезіть талони на паливо.
17.03.2021 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter