2021-го року заплановано агрохімічне обстеження земель в чотирьох районах Черкащини

На Черкащині щорічно проводиться агрохімічне обстеження сільськогосподарських земель у господарствах всіх форм власності. Агрохімічна паспортизація є важливою складовою моніторингу ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення і проводиться з метою своєчасного виявлення змін якісного стану ґрунтів, їх оцінки, відвернення наслідків негативних процесів, розроблення науково — обґрунтованих систем землеробства і агротехнологій.

Цьогоріч фахівцями Департаменту спільно з Черкаською філією державної установи„Держгрунтохорона" проведено роз’яснювальну роботу та проінформовано райдержадміністрації, сільгосппідприємства (Драбівського, Черкаського, Кам’янського та Шполянського районів) щодо проведення у 2020 році суцільної агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення. Як результат, обстежено 62,2 тис.га із загальної площі (65,4 тис.га).

Відповідно до Плану робіт на 2021 рік (розпорядження обласної державної адміністрації від 14.10.2014 № 398) Черкаською філією державної установи «Держгрунтохороною» заплановано обстеження сільськогосподарських угідь щодо стану родючості ґрунтів в агроформуваннях: Жашківського, Маньківського, Смілянського та Чигиринського районів.

Відомості агрохімічного паспорта поля, використовуються в процесі регулювання земельних відносин при: передачі у власність або наданні в користування, в тому числі в оренду, земельної ділянки; зміні власника земельної ділянки або землекористувача; проведенні грошової оцінки земель;визначенні розмірів плати за землю; здійсненні контролю за станом родючості ґрунтів. Агрохімічна паспортизація орних земель здійснюється через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень через кожні 5–10 років і є обов’язковою для всіх землевласників та землекористувачів.

Агроперспектива
12.01.2021 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter