Цього року випадки сказу тварин зафіксовано в 57 населених пунктів Черкащини

Цього року випадки сказу тварин зафіксовано в 57 населених пунктів Черкащини За повідомленням ГУ Держпродспоживслужби Черкаської області, на 1 грудня від початку 2020 року на Черкащині випадки сказу були зафіксовані у 57 населених пунктах, в тому числі у мисливських угіддях. Захворіла 61 тварина, з них 24 коти, 19 собак, 13 лисиць, 2 голови дрібної рогатої худоби, 1 - великої рогатої та 2 єнотовидних собаки.

Посилені заходи з ліквідації наслідків захворювання тварин на сказ та з метою попередження його поширення з початку року проведено у 60 населених пунктах, ще у 14-ти така робота триває. Так, у неблагополучних зонах щепили не лише контактних тварин, а й не імунізованих. А це 135 голів дрібної худоби, 22 свиней, 62 коней та 2 лисиці, яких громадяни утримують у домогосподарствах.

Спеціалісти Держпродспоживслужби інформують: в області найчастіше сказ переносять лисиці. Вони контактують з котами, оскільки мають спільну кормову базу, - мишей. Дрібна та велика рогата худоба може стати жертвою хворої лисиці на пасовищах.
07.12.2020 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter