Перший на Черкащині інклюзивно-туристичний маршрут “Дорога на Пруси” створили в Смілянському районі

Перший на Черкащині інклюзивно-туристичний маршрут “Дорога на Пруси” створили у Сунківському лісництві на Смілянщині. Про це Суспільному розповів ініціатор проєкту Сергій Тимофієв.

Новий туристичний маршрут розпочинається за шість кілометрів від райцентру на трасі Сміла-Кам’янка:

“Дорога існувала у 18-19 ст. залишки від неї досі можна знайти. Ця дорога є на картах Шуберта ще 1860 року. Ми відновили історичну цінність, так би мовити. Це була дорога від Великої Яблунівки (Сміла) до Прусів. Багато людей нею ходили”.

Цю стежину Сергій Тимофєєв називає інклюзивним туристичним маршрутом. За його словами її протяжність 2,5 км.
Перший на Черкащині інклюзивно-туристичний маршрут “Дорога на Пруси” створили в Смілянському районі

“Інклюзивність цього маршруту в тому, що серед лісу дорогу прогрейдерували. Вона доступна для всіх”.

Жителька Сміли Наталія Гладиш однією із перших пройшла туристичною стежкою із сином Максимом. За її словами, доступність маршруту помітила.

“Інклюзивність полягає саме в дорозі, якою ми йшли, тому що дуже важко ходити вузькими стежками лісу, там де коріння дерев вилазить, там де діти, візочки не проїдуть, зачіпаються, а тут можна йти вдвох, везти візок, це дуже важливо”.

Пані Наталія розповіла, що про життя лісу можна дізнатися не лише зі встановлених уздовж маршруту інформаційних стендів, а й відчути його на дотик. Однак маршрут для людей з інвалідністю можна було б поліпшити та удосконалити:
Перший на Черкащині інклюзивно-туристичний маршрут “Дорога на Пруси” створили в Смілянському районі

“Лавочки щоб були ще тут, я почула, що це вже в проєкті. Ми порадили, що важливо, щоб спинка була. Усі наші побажання фіксували, де ми зупинялися, обіцяли врахувати”.

За словами організатора, поради мам, які приїхали відвідати стежину врахують у подальшому облаштуванні. Хочуть зробити рекреаційну зону, альтанку таку, щоб туди заїхали візочники, облаштувати виходи, пандус, спеціалізовані гойдалки.
09.10.2020 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter