Пораненого чорногуза врятували небайдужі люди на Смілянщині

У селі Ташлик до людей прийшов чорногуз. Про це пише Сміла.ua.

«Він прийшов до нас на виробництво. Став навпроти вікон мого кабінету і так стояв. У нас на території багато дикої живності. Є ящірки, миші, змії, фазани, зайціі навіть лис. Тож я сприйняв появу лелеки, як полювання», – розповідає «Україні молодій» Анатолій Терещенко, голова Смілянської громадської організації «Територія гідності».
Пораненого чорногуза врятували небайдужі люди на Смілянщині

Каже, пограли трохи в "хто кого передивиться" і пан Анатолій поїхав у справах. Коли ж повернувся, то ледве не наїхав на бусола. Той не тікав. Тоді й зрозумів, що з птахом щось трапилося. Підозрював, що він сліпий.

«Коли лелеку спробували піймати, він цокотів дзьобом, щіпався, почав махати крилами і тоді виявилося, що в нього крило і стегно в крові. Перша думка була – підстрелили», – веде далі Анатолій Терещенко.

Рани лелеці залили, як змогли, перекисом водню. І зателефонували у ветклініку та домовилися з лікарем Євгеном про обстеження. Була підозра на перебите крило. Видно було, що птах ослаблений і дезорієнтований. На щастя, крила виявилися цілими, але на них були болючі забої. Не маючи практичного досвіду по догляду за цими птахами, намагалися прилаштувати його до зоопарку - не вдалося.

«В клініці зустрів Юлію Данильченко, відому смілянську зоозахисницю. Вона порадила звернутися до Зінаїди Гуманенко, яка уже виходжувала чорногузів. Довго шукав її контакти, а знайшовши, зрозумів, що ми сусіди, живемо в одному дворі. Так Цокотун, змінив "прописку" з ташлицької на смілянську», – говорить пан Анатолій.

Наразі пораненного лелеку перевезли до садиби пані Зіни Гуманенко. Тепер у нього більше простору для тренування крил.
25.08.2020 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter