У кількох районах Черкащини зафіксовано поширення шкідника - західного кукурудзяного жука

Як інформують у Департаменті АПК Черкаської ОДА, на території Черкаської області зафіксовано випадки поширення небезпечного карантинного шкідника кукурудзи – західного кукурудзяного жука або діабротика (Diabrotica).

Станом на 01.01.2020, карантинний режим запроваджено на площах 585 га (Звенигородський, Жашківський, Корсунь-Шевченківський, Уманський і Христинівський райони). Протягом 2020 року карантинного шкідника виявлено ще й на площах 400 га в Маньківського та на площах 255 га Городищенського районів.

Шкодчинність західного кукурудзяного жука призводить до значних втрат врожаю та фінансових збитків.
У кількох районах Черкащини зафіксовано поширення шкідника - західного кукурудзяного жука

Дорослі особини (мають довжину 4-6 мм, світле або жовте тіло з темними поздовжніми смугами на надкрилах) скелетизують листя, обгризають верхівки качанів та маточкові рильця. Пошкодження генеративних органів призводить до череззерниці та погіршення товарної якості зерна.

Личинки шкідника, які живляться та пошкоджують кореневу систему рослини, завдають найбільшої шкоди посівам. Молоді рослини в'януть та гинуть, а у дорослих стебло набуває характерного згину, деформуючись у “гусячу шию”. Пошкоджена кукурудза вилягає та легко висмикується із ґрунту.
20.08.2020 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter