Очисні споруди Канева буде реконструйовано за інвестиційні кошти

Інвестиційний комітет НЕФКО затвердив бізнес-план із реконструкції очисних споруд. Як інформують у міськраді Канева, про це в ході останньої апаратної наради Канівського міського голови Ігоря Ренькаса з керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради та директорами комунальних підприємств міста, повідомила начальник управління економічного розвитку Олена Жорнова.
Очисні споруди Канева буде реконструйовано за інвестиційні кошти

Нагадаємо, Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО) запропонувала нашому місту взяти участь у реалізації проекту, спрямованому на підвищення ефективності систем водопостачання та водовідведення міст, поліпшення якості питної води та послуг, що надаються населенню. Для Канева дуже актуальним є питання реконструкції каналізаційної системи міста та очисних споруд, що належать КП «Управління ВКГ».

Участь у проекті дасть змогу провести технічне переоснащення каналізаційної системи із придбанням та заміною насосного та технологічного обладнання; провести реконструкцію очисних споруд з монтажем обладнання для повної біологічної очистки та часткової механічної очистки стічних вод.

До слова, на сьогодні загальна протяжність мереж водовідведення складає 68,2 км, з них загальна протяжність ветхих та аварійних - 44,8 км. Тобто, в цілому, 65% мереж водовідведення є зношеними та потребують заміни.

Задля цього НЕФКО надає кредит в розмірі близько 1 млн. євро, терміном на 10 років. Процентна ставка становить 3%. Разом з цим ми отримуємо грант в розмірі до 250 тис.євро та безкоштовну фахову технічну і юридичну допомогу з залученням міжнародних консультантів з водопостачання та водовідведення. Також участь у програмі передбачається до 10% співфінансування за кошти міського бюджету.

Інвестиційний комітет НЕФКО підтримав проект щодо реконструкції очисних споруд. Тож ми вже стали на цей шлях, який маємо пройти до 2023 року. Необхідно думати над співфінансуванням, - поінформувала О.Жорнова.
07.07.2020 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter