Загибель риби в Тясмині спричинена дефіцитом кисню у воді, високою температурою та значним рівнем забруднення

Розрахований розмір шкоди завданої довкіллю внаслідок загибелі риби на р. Тясмин склав 6 127 360 грн. Про це на ФБ повідомив начальник управління державного екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков.

16 червня 2020 року на звернення громадян щодо замору риби в річці Тясмин в районі села Нечаївка Черкаського району, спеціалістами Державної екологічної інспекції Центрального округу спільно з працівниками Черкаського рибоохоронного патруля проведено обстеження берегової лінії.
Виявлено замор риби лише в районі с. Нечаївка.
Загибель риби в Тясмині спричинена дефіцитом кисню у воді, високою температурою та значним рівнем забруднення

Відібрано проби поверхневої води річки Тясмин:
в районі автомобільного мосту с. Нечаївка;
канал на р. Тясмин в районі автомобільного мосту с. Нечаївка;
в районі автомобільного мосту с.Степанки;
в місці скиду КП «ВодГео» м. Сміла;
1 км вище скиду КП «ВодГео» м. Сміла.

Концентрація розчиненого кисню становила від 0,6 до 3,9 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/дм3), температура води 28-30 оС.

За результатами досліджень гідрохімічних показників зафіксовано великий вміст ХСК (хімічного споживання кисню), азоту амонійного і фосфатів на створах: в районі автомобільного мосту с. Нечаївка, в районі автомобільного мосту с. Степанки та в місці скиду КП «ВодГео» м. Сміла.

Ймовірною причиною загибелі риби може бути дефіцит розчиненого у воді кисню, висока температура навколишнього середовища та води, а також забруднення води речовинами, що окислюються. Розрахований розмір шкоди завданої довкіллю внаслідок загибелі риби склав 6 127 360 грн.

Державною екологічною інспекцією Центрального округу направлено листи органам місцевої влади про вжиття заходів, передбачених законодавством, щодо упередження загибелі водних живих ресурсів.
22.06.2020 08:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter