31 травня на водоймах Черкащини відкриється навігаційний сезон

31 травня на водоймах Черкащини відкриється навігаційний сезон Як інформують у Черкаській ОДА, навігацію для маломірних (малих) суден на водних об’єктах Черкаської області планують відкрити 31 травня. Старт відтермінували – задля охорони водних боресурсів, шляхів міграції, нерестовищ та створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.

Необхідність відтермінування відкриття навігації вбачають в Управлінні Держрибагентства в області. Його керівник Віктор Іванько попередньо звернувся до ОДА офіційним листом з рекомендацією відтермінувати відкриття навігації.

«Нерест – це особливий період у житті мешканців водойм. І від того, наскільки успішно та вдало він пройде, залежить майбутнє рибних ресурсів. Наша мета – не тільки зберегти, а й примножити рибні запаси водойм, розташованих в районі діяльності (контролю) Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області (лист).

Відповідно до ЗУ «Про тваринний світ», у період розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою, зокрема й використання моторних маломірних суден…», – йдеться в листі.

Пан Віктор зазначає, що заборона навігації – це ще один позитивний фактор для відновлення водних біоресурсів у нашій області. Натомість відкриття навігації дозволить людям їздити на острівні території для відпочинку, що негативно впливає на перебування тамтешніх тварин. А також може стати причиною виникнення пожеж.

Додамо також: відповідно до п.3.14 Правил любительського і спортивного рибальства та наказу «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, розташованих у районі контролю Управління Держрибагентства в Черкаській області у 2020 році в період нересту риби в місцях, що оголошені нерестовищами, забороняється пересування всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які охороняють водні біоресурси».
13.05.2020 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter