1 300 гектарів соснового лісу на Чигиринщині потерпають від соснового шовкопряда

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства, винищувальних заходів від соснового шовкопряда потребують майже 1300 гектарів соснового лісу Трушівського лісництва Чигиринського лісгоспу. Проте лісівники отримали дозвіл на хімічний обробіток лише 500 гектарів. В чому проблема і що може бути в недалекому майбутньому з лісами Чигиринщини – розповіли на підприємстві.
1 300 гектарів соснового лісу на Чигиринщині потерпають від соснового шовкопряда

У зв’зку з негативними кліматичними змінами, пониженням грунтових вод, у лісових масивах спостерігається масове ослаблення деревних порід, особливо це стосується насаджень сосни звичайної. На фоні ослаблення дерев, щорічні теплі зими, встановлення теплої, сонячної та сухої погоди навесні сприяють розвитку та поширенню хвоєгризучих шкідників. Одним із найбільш небезпечних є сосновий шовкопряд. В основному він пошкоджує сосну звичайну, об’їдає хвою, потім переходить на бруньку. Після масового об’їдання сосна втрачає трирічний приріст або всихає. Найбільш масові осередки цього шкідника в області знаходяться в соснових лісах ДП «Чигиринський лісгосп».

Насадження Притясминської гряди штучно створенi в 50-х роках минулого століття в надзвичайно бiдних, екстремальних для росту та розвитку сосни звичайної умовах. Хвоя природно-ослаблених дерев є високоякiсним кормом для гусені соснового шовкопряда. Враховуючи це, важко прогнозованi спалахи розвитку цього небезпечного шкідника, починаючи з кiнця 80-х рокiв минулого століття, стали системними.

У квітні 2020 року працівниками державної лісової охорони Чигиринського лісгоспу було проведено лісопатологічне обстеження насаджень методом околоту в осередку соснового шовкопряда Трушівського лісництва, з метою виявлення стану розвитку гусені соснового шовкопряда. Було встановлено, що щільність шкідника в обстежених насадженнях – від 10 до 90 особин на 1 дерево. При такій щільності ступінь об’їдання хвої може перевищити 50%.

Загальна площа осередку, в якому необхідно проводити винищувальні роботи, становить 1284,5 га. Проведення боротьби заплановано у вигляді наземного хімобробітку. Терміни проведення будуть залежати від погодніх умов, але для досягнення максимальної ефективності не пізніше першої половини травня поточного року, коли гусінь соснового шовкопряда перебуває у 2-3 класі віку.

За словами головного лісничого Чигиринського лісгоспу Сергія Перова, наземний аерозольний обробіток насаджень буде здійснено способом ультрамалооб’ємного наземного обприскування. Для проведення такого виду робіт Чигиринський лісгосп має спеціальне обладнання – аерозольний генератор «ГАРД» на базі автомобіля «Урал». Обприскування лісу буде здійснюватися вночі. Для хімічного обробітку лісгоспом закуплено 145 літрів інсектициду «Фастак» 10% к.е.
07.05.2020 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter