50 лісівників з лісгоспів Черкащини брали участь у гасінні лісових пожеж у Житомирській області

Як інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, протягом останнього місяця вся Україна спостерігала за самовідданою боротьбою 24/7 лісівників та рятувальників з лісовими пожежами на Житомирщині. Перед Великодніми святами знову трапилися масштабні загорання у лісах, а вітряна суха погода зробила їх неспинними та катастрофічними.
50 лісівників з лісгоспів Черкащини брали участь у гасінні лісових пожеж у Житомирській області

На допомогу житомирським колегам прийшли лісівники з різних куточків України. Серед них – 50 лісівників Черкащини – працівники Кам`янського, Смілянського. Лисянського, Звенигородського, Уманського лісгоспів. Взяли з собою ранцеві обприскувачі та протипожежний інвентар і з 18 по 20 квітня гасили лісові пожежі на території Овруцького держлісгоспу.

Помічник лісничого Капітанівського лісництва Кам`янського держлісгоспу Сергій Левченко зазначає, що вперше в житті довелося брати участь у гасінні таких великих лісових пожеж, адже працює на підприємстві, де переважають листяні ліси.

«У телефонному режимі лісничий мені повідомив, що терміново треба їхати на Житомирщину, бо там ситуація складна. Для дружини, звісно, це була недобра новина, але вона допомогла швидко зібрати речі та поставилась з розумінням. Задача у нас з колегами була – відсікати вогонь, що йшов з боліт, від основного лісового масиву. Через сильні пориви вітру з цим справді було впоратися непросто, адже вогонь постійно перекидався з місця на місце. Треба було бути дуже уважним, адже пошкоджені вогнем сосни, ослаблена коренева система сприяли тому, що дерева падали навіть від невеликого вітру. Тож працювали у постійній задимленості і великій небезпеці. Дякувати Богу, всі повернулися живими та здоровими, наші хлопці відпрацювали згуртовано, колектив підібрався відмінний і зауважень до нас не було. Але то страшна біда – місцеві розповідали, що було справжнє пекло, вітер розносив пожежу дуже стрімко – за хвилини вигорали кілометри площ, лісу, горіли села», – поділився спогадами Сергій Левченко.

За майже двадцять років роботи в лісовій галузі добре знає, що таке лісова пожежа Юрій Козаченко, майстер лісу Шевченківського лісництва Лисянського лісгоспу. Проте боротися з такими масштабами вогню йому не доводилося.

«Як відреагували? Треба допомога, значить треба їхати. Звісно, таких великих лісових пожеж ніхто із наших не бачив – коли їдеш кілометрів 30, а по обидва боки дороги все чорне, згорівше. І страшно, і моторошно, і дуже шкода. На великий вогонь нас не спрямовували. Частина наших хлопців прорізали просіки для трактора, який робив траншеї і цим відмежовував торф’яники, що горіли. Інша частина відповідала за те, щоб вогонь не перекидався через траншеї, мінсмуги – гасили, відкопували», – розповів Юрій Козаченко.

Злагоджені дії лісівників та рятувальників України дали свій результат – лісові пожежі вдалося приборкати. Проте остаточна оцінка збитків від лісових пожеж на Житомирщині ще попереду. І ці збитки однозначно будуть шокуючими.
27.04.2020 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter