На Черкащині розпочато операцію "Первоцвіт"

Як інформує начальник управління державного екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков, з метою охорони ранньоквітучих рослин в Черкаській та Полтавській областях розпочато операцію “Первоцвіт”, в рамках якої інспекторами Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Державної екологічної інспекції Центрального округу спільно із працівниками Національної поліції України, громадськими інспекторами з охорони довкілля, студентами та викладачами Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, громадськими організаціями та представниками засобів масової інформації проводить перевірки у можливих місцях збору та реалізації ранньоквітучих рослин.
На Черкащині розпочато операцію "Первоцвіт"

Так, протягом перших днів березня виявлено ряд порушень природоохоронного законодавства в частині незаконного збору, заготівлі рідкісних та зникаючих квітучих рослин. Відносно громадян, які здійснювали незаконний збір першоцвітів складено 3 адміністративні протоколи за ст. 90 КУпАП, які направлено до суду.

Принагідно повідомляємо, що законодавством України передбачене покарання за незаконний продаж та знищення дикорослих рослин.

Так, частиною 4 статті 9 Закону України «Про рослинний світ», торгівля лікарськими і декоративними видами рослин, зібраних в порядку загального використання природних рослинних ресурсів, заборонена.

Також, торгівля на ринках рослин занесених до Червоної книги України, дикорослих рослин, заборонена відповідно до абзацу 5 пункту 41 Правил торгівлі на ринках, що затверджені спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України.

За даний вид правопорушення передбачена адміністративна відповідальність.
22.03.2020 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter