На території Липівського орнітологічного заказника сталася пожежа. Площа загорання - 4,5 га

Як інформує начальник управління державного екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков, 20 березня працівниками Держекоінспекції Центрального округу зафіксована пожежа на території природно-заповідного фонду Черкаської області. Ймовірно невідомими особами вчинено підпал. Згоріла частина лісових насаджень, а потім вогонь перекинувся на очерет в плавнях та на островах в межах Липівського орнітологічного заказника.

Працівники екологічної інспекції Центрального округу разом з єгерями мисливського господарства «Вільхівська дача» намагалися зменшити площу загоряння, але остаточно пожежники своїми професійними локалізували пожежу о 14 год.10 хв. Площа згорання склала 4,5 гектарів.

Наші спеціалісти обрахували шкоду завдану об’єкту ПЗФ, яка склала 12375 грн. (Постанова КМУ від 24 липня 2013 р. № 541). В подальшому збитки будуть направлятись до правоохоронних органів для розслідування та встановлення осіб причетних до підпалу.

Ли́півський заказник — орнітологічний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у Золотоніському районі Черкаської області. Створено з метою охорони місця відтворення корисної водоплавної дичини. Восени у заказнику збирається до 17 тис. птахів, які зупиняються тут для годування. Найчисленнішим є крижень, високої чисельності також досягають лиска, чернь чубата, лебідь-шипун. Відмічено 8 видів птахів, що занесені до Червоної книги України: лебідь малий, гоголь, крех середній, скопа, лунь польовий, орлан-білохвіст, сапсан та сорокопуд сірий. Загалом у заказнику протягом року перебуває понад 100 видів птахів
20.03.2020 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter