На Черкащині в посівах озимої пшениці виявлено осередки пошкодження рослин личинками хлібної жужелиці

На Черкащині в посівах озимої пшениці виявлено осередки пошкодження рослин личинками хлібної жужелиціЗа інформацією Департаменту АПК Черкаської ОДА, на Черкащині в посівах озимої пшениці виявлено осередки пошкодження рослин личинками хлібної жужелиці (турун). За підвищення температури повітря личинки шкідника у осередках поширення мігруватимуть у верхні шари грунту і живитимуться, що може призвести до зрідження посівів озимих зернових культур та утворення плішин. Ознакою наявності личинок турунів є жовте листя, яке лежить на землі. Саме по цих жовтих прапорцях помітне пошкодження рослин. За наявності 3-4 личинок на кв.м під час весняного кущіння посіви осередково або всуціль обприскують інсектицидами на основі діючих речовин: альфа-циперметрин, лямбда-цигалотрин + тіаметоксам, хлорпірифос+ циперметрин та іншими згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» за регламентами існуючих технологій.

Враховуючи характер живлення личинок хлібної жужелиці, а саме — вночі, для отримання більшого захисного ефекту наземні обприскування посівів рекомендують здійснювати в період від 16 до 20 години.

При підсіві озимих ярими колосовими слід пам’ятати, що личинки жука переходять до живлення на сходах ярих культур.

Обробітки проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Обов`язково попереджуйте про час і місце обробітку Голів сільських і селищних рад та пасічників.
16.03.2020 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter