Екоінспектори під час рейдів в лісі біля Суботова виявили браконьєрські відгодівельні майданчики та пастки на тварин

Як інформує начальник управління державного екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков, з 17 по 23 лютого цього року державними інспекторами спільно із районним мисливствознавцем ДП «Черкаське лісове господарство» та представниками Чигиринського товариства мисливців і рибалок здійснено рейдові заходи у лісовому масиві ДП «Черкаське військове лісництво», а також у лісовій місцевості поблизу села Суботів Чигиринського району. Під час рейдів виявлено три браконьєрських відгодівельних майданчика для відстрілу диких тварин, біля яких знято більше двадцяти зашморгів (петель) для добування диких тварин та знищено облаштовану браконьєрами засідку на дереві.

Далі про самі знаряддя….
Екоінспектори під час рейдів в лісі біля Суботова виявили браконьєрські відгодівельні майданчики та пастки на тварин

Зашморг (петля) — шматок міцного і гнучкого дроту або тонкого тросу, що встановлюється на звірячій стежці і затягується сам собою. Це наймасовіша через свою дешевизну і простоту виготовлення браконьєрська снасть в Україні для здобування мисливських тварин. На ринках петлі практично не продаються. Зашморг — дуже жорстокий вид браконьєрської снасті. Основна небезпека від їх застосування пов'язана з тим, що після закінчення зими дуже часто петлі браконьєрами не знімається. Тому тварини гинуть у насторожених петлях цілий рік. Потрапивши в зашморг, тварина довго мучиться від болю, повільно задихаючись в зашморгу.

Лабаз – дуже надійна та міцна конструкція призначена для полювання та спостережень на висоті. Кріпиться на дереві. Браконьєри користуючись тим, що тварини знаходяться знизу і не бачать, їх розстрілюють нещасних біля відгодівельних майданчиків. Так зване полювання проводиться в порушення усіх норм: в нічний час, без ліцензій, без дозволів, у заборонений спосіб, із використанням заборонених знарядь…

“Купальня” для тварин - браконьєрами організовується неподалік відгодівельних майданчиків. Використовуються нафтопродукти та інші речовини які мають специфічний різкий запах та приманюють тварин. В цей час браконьєр знаходиться неподалік на дереві та робить постріли по тваринах.

“Сідало” – облаштоване на стовбурі дерева місце для полювання та спостережень на висоті. Для того, щоб дістатись сідала браконьєри споруджують драбину, по якій піднімаються на висоту до сідала.
25.02.2020 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter