У лісгоспах Черкащини завершується впровадження системи електронного обліку деревини

Систему електронного обліку деревини майже завершили упроваджувати на Черкащині. Як інформують у Черкаській ОДА, всі десять основних лісокористувачів області вже використовують цю систему. Працюють над її упровадженням й чотири комунальні лісгоспи, які діють у нашому регіоні. Пожвавити цю роботу закликав підприємства заступник очільника області Роман Карманнік у ході засідання профільної робочої групи.
У лісгоспах Черкащини завершується впровадження системи електронного обліку деревини

Минулоріч у грудні Кабмін ухвалив низку рішень у напрямку впровадження системи електронного обліку деревини у форматі відкритих даних. Зокрема, була прийнята постанова «Про затвердження Порядку проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених і контролю за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених». Вона передбачає обов’язкове використання електронної системи обліку. За дорученням прем’єр-міністра України, її мають запровадити до 1 лютого 2020 року.

– Виведення ринку деревини з тіні – одна з основних цілей Уряду на цей рік, – зауважив Роман Карманнік. – Нині в нашій державі всі лісгоспи вже переведені на цю систему. Зокрема й на Черкащині. З чотирьох комунальних лісових підприємств, зокрема «Городищерайкомунліс», «Монастирищенське КСЛГП», «Райліс» Черкаської районної ради та «Чорнобайліс», використовують електронний облік у Монастирищі. Інші ж три підприємства – в процесі налагодження роботи системи. Закликаю не зволікати з цим. Якщо є потреба в навчанні чи консультаціях, то ваші колеги, так само як і ми, готові допомогти. Уникнути переходу на електронну систему деревини не вийде ні в кого, адже система тоді працює збалансовано, коли нею користуються всі.

Черкащина – серед областей, де вже можна онлайн перевірити законність заготівлі деревини.
24.01.2020 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter