У Смілянському районі на Ірдинських болотах невідомі незаконно скосили очерет на понад 3 гектарах

Як інформує на ФБ начальник управління екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков, 9 січня спеціалістами Держекоінспекції Центрального округу проведено перевірку інформації щодо косіння очерету на території гідрологічного заказника місцевого значення «Ірдинське болото», розташованого в межах Костянтинівської сільської ради Смілянського району.

При виїзді на місце інспекторам виявлено факт заготівлю очерету невідомими особами для подальшої його реалізації. Заготівля проведена на площі близько 3,4 га. На місце події державним інспекторами було викликано працівників поліції, які встановили осіб причетних до вчинення правопорушення.

Крім того, обраховано розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, внаслідок незаконної заготівлі очерету, загальна сума якої становить 46 тис. 580 грн.
У Смілянському районі на Ірдинських болотах невідомі незаконно скосили очерет на понад 3 гектарах

Матеріали за даним фактом направлено до Головного управління Національної поліції в Черкаській області для притягнення до відповідальності осіб, винних у скоєнні правопорушення.

В багатьох випадках очерет слугує захисною лінією для тваринного та рослинного світу, особливо це стосується територій природно-заповідного фонду. Вражають своїм різноманіттям птахи, що гніздяться на території заповідника, або зупиняються тут під час сезонних міграцій. Проведення будь яких робіт призводить до порушення грунтового покриву та гідрологічного і гідрохімічного режимів, руйнування геологічних відслонень.
10.01.2020 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter