Перевірка підприємств Косюка на Черкащині не зафіксувала перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин

Як інформують у Черкаській ОДА, низку нових завдань визначили під час засідання робочої групи облдержадміністрації з питань екологічної діяльності ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», ДП «Перемога Нова». Нарада відбулась в ОДА під головуванням очільника області Романа Боднара спільно з фахівцями обласних служб, інспекцій, центрів, представників влади й громадськості.
Перевірка підприємств Косюка на Черкащині не зафіксувала перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин

Вивчити можливість проведення моніторингу рівнів підземних вод; звернутись до підприємств із проханням організувати для громадськості відкриту зустріч на виробництвах із залученням технологічного персоналу; проаналізувати стан захворюваності населення в цілому в області та безпосередньо на територіях, де розташовані підприємства. Ці та інші доручення необхідно виконати вже до наступного засідання робочої групи. Нині ж фахівці структур повідомили про результати виконання вимог вересневого протоколу та, зокрема, моніторингових досліджень. Йшлося про висновки відбору проб на об’єктах Канівського району та Черкаського, зокрема річки Росава, вище та нижче місць скиду стічних вод, також атмосферного повітря, питної води, поверхневих та ґрунтових вод, ефективність роботи технологічного обладнання на пташниках, перспективні перевірки підприємств та їхні плани щодо мінімізації потенційних викидів тощо.

Зауважимо, Державна екологічна інспекція Центрального округу, Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та Регіональний офіс водних ресурсів у Черкаській області Державного агентства водних ресурсів України спільно з громадськістю тричі в жовтні цього року виїжджали на об’єкти ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ДП «Перемога нова». Там узяли необхідні проби.

Так, за інформацією служб, перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин не зафіксували в атмосферному повітрі, аналогічно не виявили відхилень від гігієнічних нормативів й у питній воді, а також перевищень на скиді стічних вод у річку Росава. Утім, як повідомляють фахівці, зафіксували відхилення від нормативних показників по хімічному й біологічному споживанню кисню, заліза в поверхневих водах р. Росава до та нижче скиду. Зважаючи на це, існує потреба в проведенні робіт із поліпшення гідрологічного та санітарного стану водойми.
13.12.2019 10:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter