На "Черкасиводоканалі" приєдналися до Всеукраїнської акції "Стоп фосфати"

Фахівці КП «Черкасиводоканал» долучилися до тижневої Всеукраїнської акції «Стоп фосфати», яка стартувала 22 листопада в Києві. Розпочалася вона з круглого столу, що об`єднав науковців, державних службовців, екологів, громадських діячів та фахівців водоканалів однією метою – привернути увагу до екологічних проблем, пов`язаних з використанням фосфатовмісних мийних засобів та знайти шляхи їх вирішення.

Головною причиною забруднення води фосфатами є використання населенням великої кількості фосфатовмісних мийних засобів. Проблемою також є несанкціоновані скиди стічних вод, зокрема від автомийок, що зливають стоки без попередньої очистки безпосередньо у дощову каналізацію. Все це потрапляє у наші річки, з яких потім ми і забираємо воду для перетворення її на питну, адже 80% українців користуються водою з поверхневих джерел.
На "Черкасиводоканалі" приєдналися до Всеукраїнської акції "Стоп фосфати"

Проблему можна вирішити шляхом вдосконалення очисних споруд, але це вимагає великої кількості коштів. А от заборона фосфатовмісних мийних засобів на законодавчому рівні не потребує жодних вкладень з бюджету, тому незрозуміло, чому це питання не знаходить вирішення на рівні уряду. Знадобиться лише короткий перехідний період – приблизно півроку – і ми зможемо відмовитись від шкідливої побутової хімії, що швидко та помітно оздоровить річки України.
27.11.2019 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter