На території Черкаської області спостерігається міграція мишоподібних гризунів у зерносховища та на присадибні ділянки

На території Черкаської області спостерігається міграція мишоподібних гризунів у зерносховища та на присадибні ділянки Як інформують у Департаменті АПК Черкаської ОДА, на території області спостерігається міграція мишоподібних гризунів в зерносховища та на присадибні ділянки. Серед основних видів найбільш поширені миша польова і миша хатня. Гризуни є переносниками небезпечних для людей та свійських тварин хвороб, зокрема туляремії, токсокарозу, стрептобацильозу, лептоспірозу.

Щоб зменшити ризик зараження вищезазначеними хворобами рекомендується не контактувати з гризунами та їх фекаліями, та проводити захисні заходи для боротьби з шкідниками. В приватному секторі для боротьби з мишоподібними гризунами застосовуються препарати представлені у «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», зокрема: Бромакем (20-30 гр/м2 або 2-4 брикети на купі), Капкан, Багіра (1,5-2,5 кг/га), Рат Кіллер Супер (5-10 кг/га), Шторм (0,7 мл/100 м2), родентицидна принада «RED KILLER» (5-7 г на нору сипучої суміші, або 2-3 пакети тістових брикетів на нору).

Під час проведення захисних міроприємств від мишоподібних гризунів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
10.10.2019 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter