На Черкащині поширюються площі амброзїї

На Черкащині поширюються площі амброзїї Більше тисячі гектарів амброзії полинолистої знищили механічним та хімічним способами станом на вересень 2019 року. Втім, у зв’язку із несвоєчасністю виявлення і локалізації «вогнищ» амброзії, площі поширення цього бур’яну поступово збільшуються. Як інформують у Черкаській ОДА, про комплекс заходів, які вживають у межах обласної програми з протидії поширенню цього карантинного бур’яну на Черкащині, у ході координаційної наради доповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка.

– Аграрії Черкащини щороку підтверджують статус аграрної області своїми досягненнями, – констатує посадовець. – На сьогодні Черкащина посідає перше місце в Україні за урожайністю зернових та зернобобових культур. Прикро те, що розповсюдження карантинного бур’яну амброзії знижує показники урожайності та завдає економічних втрат господарствам області. Саме з цих причин була розроблена та затверджена рішенням сесії обласної ради обласна Програма боротьби з амброзією полинолистою на 2017-2021 роки. Документ передбачає комплекс заходів спрямованих на локалізацію та ліквідацію вогнищ небезпечного карантинного бур’яну. Загалом Програму боротьби з амброзією прийняли в сімнадцяти районах області. Фінансування заходів передбачено за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, сільськогосподарськими товаровиробниками та з інших джерел не заборонених чинним законодавством.

За його словами, несвоєчасність вжиття заходів з локалізації вогнищ амброзії полинолистої приводить до поступового розширення площ цього бур’яну. Станом на початок 2017 року поширення амброзії полинолистої у Черкаській області становило 3315,19 га, а на початок нинішнього року карантинний режим наклали на площі 3349,7 га.
02.10.2019 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter